امروز: ۱۴۰۰/۹/۶
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
تازه ترين گزارش ها از زمين لرزه و سونامي در ژاپن :
 بيش از سه هزار و 600 كشته در شديدترين بحران ژاپن پس از جنگ جهاني دوم
پكن - زمين لرزه روز جمعه ژاپن كه اكنون گفته مي شود قدرت آن 9 ريشتر بوده تاكنون باعث مرگ قطعي يكهزار و 647 نفر شده است.
به گزارش روز دوشنبه ايرنا ، از سوي ديگر برخي از رسانه هاي گروهي ژاپن امروز گزارش كردند كه فقط دو هزار جسد را در استان ' مياگي ' يافته اند كه با اين حساب شمار كشته ها بايد بيشتر از سه هزار و 600 نفر باشد.
اخبار 'كيودو' و 'ان اچ كي' نيز حاكي است كه شمار قربانيان بيشتر از 10 نفر خواهد بود زيرا هزاران نفر كماكان ناپديد هستند.
در همين حال اخبار دريافتي نشان مي دهد كه براثر انفجار راكتور هيدروژني شماره 3 در استان ' فوكوشيما ' ژاپن تاكنون يازده نفر با تشعشعات راديواكتيو آلوده و 170 هزار نفر نيز براي دور ماندن از خطرهاي آن به مكان هاي امن منتقل شده اند.
' ون جيا بائو ' نخست وزير چين امروز در پايان اجلاس كنگره ملي خلق چين در مصاحبه اي با دولت و مردم ژاپن و خانواده هاي قربانيان ابراز همدردي كرد و گفت كه چين مايل به ارايه هر كمكي به توكيو در صورت اعلام نياز است.
وي افزود : ما عميقا مراتب تاسف خود را از اين واقعه طبيعي ابراز مي كنيم و مي دانيم كه ژاپن با تجربيات زيادي كه دارد بر اين مشكلات فائق خواهد آمد.
' وو بانگ گوا ' رييس كنگره ملي خلق چين نيز به نمايندگي از پارلمان اين كشور تاسف و تاثر خود را اعلام كرد.
در همين حال ' هون سن ' نخست وزير كامبوج مي گويد كه زمين لرزه ژاپن نه فقط به اقتصاد اين كشور بلكه به اقتصاد ديگر كشورهاي جهان لطماتي وارد مي كند.
كره جنوبي كه مي گويد كه يك نفر از اتباعش در اين زمين لرزه كشته شده است از اعزام تيم نجات و امدادرساني خبر داد و چيني ها هم تيم هاي نجات را راهي ژاپن كرده اند.
در ژاپن بيشتر از 900 هزار كره اي زندگي مي كنند كه محل سكونت نزديك به 10 هزار نفر آنها شهر ' سنداي ' است كه سونامي آن را بلعيده است.
در تحولي ديگر آمريكا اعلام كرد كه كارشناسان هسته اي خود را براي رسيدگي به وضعيت نيروگاه هاي برق هسته اي آسيب ديده ژاپن به آن كشور اعزام مي كند.
براوردها نشان مي دهد صدها هزار نفر از مردم ژاپن بدون آب و غذاي كافي هستند و نخست وزير اين كشور اعتراف كرد كه ژاپن شديدترين بحران را پس از جنگ جهاني دوم تجربه مي كند.
متخصصان و كاركنان نيروگاه هسته اي فوكوشيما درصدد آن هستند كه دماي نيروگاه و راكتورها را پايين نگهدارند تا از ذوب مواد كه باعث نشت راديو اكتيو مي شود جلوگيري كنند.
بيشتر از چهار ميليون نفر در ژاپن با كمبود برق روبرو هستند و يك ميليون و 400 هزار خانوار هنوز در خاموشي بسر مي برند.
ارزش خسارات اقتصادي وارده به ژاپن پس از زلزله بين 14 ميليارد و 500 ميليون تا 34 ميليارد و 600 ميليون دلار براورد شده است.
اين بزرگترين آسيب اقتصادي به جهان پس از جنگ جهاني دوم است و پيش بيني مي شود باعث بالا رفتن بهاي نفت شود
تاريخ: ۱۳۸۹/۱۲/۲۳

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: