امروز: ۱۴۰۰/۵/۳
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
سخنگوی جمعیت هلال احمر:
 سه مأموریت مهم هلال احمر در سازمان مدیریت بحران اعلام شد
طبق قانون جدید سازمان مدیریت بحران کشور، امداد و نجات در بلایا و حوادث، آموزش همگانی و جلب مشارکت‌های مردمی ، سه موضوعی است که متولی ‌آن به طور خاص، هلال احمر است.

محمد نصیری، سخنگوی جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که در «در قانون جدید مدیریت بحران کشور چه اختیارات و وظائفی به جمعیت هلال احمر داده شده است؟»، اظهار داشت: در افزایش اختیارات و مأموریت‌ها در سازمان مدیریت بحران کشور، سه موضوع بر عهده هلال احمر گذاشته شده است.

وی ادامه داد: امداد و نجات در بلایا و حوادث، آموزش همگانی و جلب مشارکت‌های مردمی در حوادث، سه موضوع اصلی است که طبق قانون، به طور خاص متولی‌اش هلال احمر است.

سخنگوی هلال احمر بیان داشت: قبلا در بعضی حوادث متولی اصلی هلال احمر نبود و ما در کنار دستگاه‌های دیگر قرار داشتیم، اما در قانون توسعه تکلیف‌ داشتیم؛ مثلا در موضوع امداد کوهستان، قانون به ما این موضوع را تکلیف کرده است.

نصیری افزود: در بعضی از موضوعات در گذشته ما به صورت انسانی کار را انجام می‌دادیم اما اکنون این موضوعات به صورت قانونی به ما تکلیف شده است و یکی از موضوعات ما این است که برخی از این تکالیف، تکالیفی است که در حقیقت حاکمیت  از هلال احمر خرید خدمت می‌کند.

وی اضافه کرد: باید در موضوع اعتبارات نیز بیش از گذشته توجه شود؛ مثلا تجهیزات به روز شود و همت مضاعفی صورت گیرد؛ضمن اینکه  هلال احمر در موضوع مدیریت بحران در جاهای متعددی عضویت دارد اما این سه موضوع به صورت اختصاصی به نام هلال احمر شده و متولی اصلی هستیم.


تاريخ: ۱۳۹۸/۶/۳

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: