امروز: ۱۳۹۹/۳/۸
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
استاندار خراسان رضوی:
 هلال احمر به عنوان سرمایه ای ارزشمند برای جامعه نیاز به تقویت ساختار و امکانات دارد
رئیس جمعیت هلال احمر در سفر استانی‌ خود به خراسان رضوی با علی رضارشیدیان استاندار این استان دیدار و گفت و گو داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر  دکتر علی اصغر پیوندی ضمن تاکید بر غیر‌ سیاسی بودن جمعیت؛ افزود: بی غرضی و احترام به همه تفکرها و نژادها در اساسنامه این جمعیت مورد تاکید قرار گرفته و  می بایست در عمل هم به آن  پایبند باشیم.

وی با اشاره به عضویت جمعیت قابل توجه جوانان کشور در این سازمان مردم نهاد افزود: جمعیت هلال احمر با ظرفیتی که دارد زمینه و پل ارتباطی خوبی برای اتصال و ارتباط این نسل از انقلاب با نظام است.
وی اظهار کرد: این فضا یک مامن قانونی و فرصتی ارزشمند برای ظهور و بروز ظرفیت های گسترده نسل جوان و ورود آنان به فعالیت های خیرخواهانه و عام المنفعه است اما برای این امر نیاز به یک برنامه جدی و راهبردی است و باید فضا برای  حضور نسل جدید بازتر و فراهم تر شود.
علی اصغر پیوندی با تاکید بر نقش جوانان در جمعیت هلال احمر ادامه داد: جوانان دارای قدرت و توانایی های گسترده، خلاقیت بسیار بدون هیچ انتظار و توقعی هستند و فقط فضایی برای بروز می خواهند.
وی گفت: در ایفای نقش واسط  ما نیاز به همراهی و کمک همه دستگاه ها و بخش ها و قوا با ارائه راهکارهای عملی و موثر برای استفاده و هدایت  ظرفیت نیروهای خلاق به مسیر اصلی داریم.
 پیوندی با بیان اینکه سازمان های امداد و نجات، جوانان و داوطلبان در زمان حادثه به عنوان مجموعه ای امدادی وارد عملا می شود ، اظهار کرد: در زلزله کرمانشاه هم این جمعیت با وجود کمبود اعتبارات و محدود بودن امکانات در انبارها و مشکلات جدی، عملکرد مطلوبی داشت. پیوندی با اشاره به نامهربانی های برخی از رسانه ها که رنجش هایی را در نیروها ایجاد کرد افزود: شبکه اجتماعی در بحران اخیر به شدت بر تشدید تنش ها در برخی از اوقات افزود اما بالعکس همین شبکه ها باعث نمایان شدن خدمات هلال احمر در این حادثه به مردم شدند.

پیوندی ادامه داد: همه ما با همه محدودیت ها تلاش کردیم به یک هزار و 950 روستا خدمات لازم را ارائه کنیم.
وی با بیان اینکه در زلزله اخیر کرمانشاه میزان کمک های مردمی سه برابر زلزله وزقان بوده، ادامه داد : دولت با همه مشکلات و تنگناها تلاش می کند به نوعی ما را حمایت و تقویت کند ضمن آنکه ما هم از کمک خیرین و سمن ها در این حوزه بهره می گیریم و با وجود اعتبارات محدود ، انتظارات از این مجموعه زیاد و البته به حق است.

بنابراین گزارش علیرضا رشیدیان در این دیدار گفت: هلال احمر به عنوان سرمایه ای مهم برای جامعه باید از نظر ساختار، سازمان و امکانات تقویت شده و  به آحاد مختلف جامعه گسترش یابد.
 وی افزود: نقش هلال احمر هم در حوزه ماموریت اولیه خود یعنی امداد رسانی و هم در بُعد اعتماد سازی که سرمایه ای مهم به شمار می رود؛ بسیار تاثیر گذار است.
استاندار خراسان رضوی با تشریح موقعیت جغرافیایی استان به لحاظ وقوع حوادث غیر مترقبه عنوان کرد:  65 اراضی استان بر روی گسل های زلزله ، 30 درصد آن در معرض سیل و توفان و حوادث مختلف قرار دارد.
رشیدیان تصریح کرد: امروز خراسان رضوی در کنار جمعیت 6 میلیون و 400 هزار نفری خود 28 میلیون زائر و 320 هزار تبعه خارجی را نیز پذیراست و کار خدمات دهی در این شرایط دشوار است و باید با همان امکانات محدود نیاز این جمعیت قابل توجه را نیز به درستی پاسخ داد.
 وی ادامه داد: این شرایط می طلبد که در تخصیص امکانات و تجهیزات مختلف، به ویژه در حوزه مدیریت بحران به این استان توجه ویژه ای شود .
استاندار خراسان رضوی در ادامه با اشاره به جمعیت گسترده دانش آموزی و دانشجویی به عنوان ظرفیتی ارزشمند برای تقویت توان هلال احمر، گفت: وجود این قشر فرصتی بالقوه است که می توان با ارائه آموزش ها، بخش زیادی از آنان را برای شرایط بحران آماده کرد.

وی افزود: ستاد مدیریت بحران هم موظف به کمک برای گسترش تفکر هلال احمر و تقویت ساختار و سازمان این جمعیت و افزایش امکانات آن برای زمان های بحران است.

رشیدیان تصریح کرد: هلال احمر یک سازمان عام المنفعه، خیراندیش و خیرخواهانه است که در تمام دنیا می تواند در حوادث و بحران ها ورود کند.
وی با بیان اینکه یکی از ضعف های اصلی جامعه ما تمرکز بر نقاط ضعف و مشکلات است، گفت: امروز باید بر روی قوت ها و ابعاد مثبت که کم هم نیست توجه شود.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در سایر بخش ها هم این وجوه و نقاط قوت بسیار است، اما باید دیده شود، افزود: باید با این نگاه مثبت برای مردمی کردن سازمان داوطلبان جمعیت بیش از پیش تلاش شود و ضمن استفاده از توان مردمی از ظرفیت بالقوه دستگاه ها هم بهره گرفته شود.
رشیدیان با تاکید بر برنامه ریزی برای جذب بیشتر جوانان، گفت: نظام حرف برای گفتن بسیار دارد اما برای انتقال آن نیاز به گروه های واسط است و هلال احمر می تواند این نقش را ایفا کند.

تاريخ: ۱۳۹۶/۱۱/۱۷

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: