امروز: ۱۳۹۸/۹/۱۴
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
به نقل ازسایت جمعیت هلال احمر:
 دبیرکل جمعیت هلال احمر در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر
تجهیزات هلال احمر برای پاسخگویی به بحران کلان شهر تهران کافی نیست/ عملیات امدادرسانی در استان‌ها به سرعت انجام شد

محمود محمدی نسب در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر با اشاره به برف و کولاک در 18 استان کشور افزود: اتفاقی که شنبه شب افتاد در سایر استان ها هم کم بیش افتاده و مردم هم از خدمات امدادی ما راضی بودند اما بعضی از کلان شهر ها به دلیل تراکم بالای جمعیت مشکل آفرین هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر محمود محمدی نسب، دبیرکل جمعیت هلال احمر در برنامه زنده «تیتر امشب» شبکه خبر با اشاره برف و کولاک اخیر کشور افزود: ما بعدظهر هفتم دی در 18 استان کشور گرفتار دچار برف و بوران بودیم، در استانی ساعت 11 شب کار برف روبی تمام شد، در قزوین 2 تا 3 بامداد کار به پایان رسید، آنچه به بحران ختم شد دو استان تهران و البرز بود که دلایل مختلفی داشت.

وی با تاکید بر اینکه در برخی از استان ها از ساعت 5 بعد از ظهر احساس اضطرار کردیم و اطلاع رسانی کرده بودیم افزود: جمعیت هلال احمر در 531 پایگاه در کل کشور دارد که در زمستان به 800 پایگاه می رسد درحالی که این جمعیت نسبت به استانداردهای بین المللی هماهنگ نیست، به این ترتیب امکانات ما کافی نیست، ظرفیت ما به لحاظ نیروی انسانی خوب است اما تجهیزات هم لازم است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: در کل کشور 381 خودروی نجات و 1100 آمبولانس داریم و این تعداد همه تجهیزات ماست لذا از مسئولان می خواهیم که نسبت به این موضوع ما را کمک کنند.

محمدی نسب با تاکید بر اینکه هلال احمر در تهران و البرز با توجه به حجم بحران از تجهیزات لازم برای امدادرسانی در برخوردار نیست افزود: اتفاقی که شنبه شب افتاد در سایر استان ها هم کم بیش افتاده و مردم هم از خدمات امدادی ما راضی بودند اما بعضی از کلان شهر ها به دلیل تراکم بالای جمعیت مشکل آفرین هستند.

وی گفت: ما باید برای تهران امکاناتی متناسب با جمعیت در نظر بگیریم که با توجه به امکانات موجود اگر بخواهیم فقط تهران را به استانداردهای روز برسانیم باید همه امکانات خود در کشور را در تهران متمرکز کنیم که غیر ممکن است.

تاريخ: ۱۳۹۶/۱۱/۱۱

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: