امروز: ۱۳۹۸/۱۱/۵
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
امیرمحسن ضیایی در اختتامیه همایش معاونین پشتیبانی :
 هلال، متولی تاب‌آوری و ایجاد سرمایه اجتماعی در برنامه ششم
تمامی افراد جامعه به نحوی از خدمات هلال استفاده می‌کنند
شهروند| رئیس جمعیت هلال‌احمر با تأکید براینکه تمامی افراد جامعه به نحوی از خدمات جمعیت هلال‌احمر استفاده می‌کنند، ابراز داشت: براین اساس، بایستی با آموزش‌های کاربردی پرسنل و کارکنان جمعیت هلال‌احمر، خدمات مطلوب‌تری به هموطنان ارایه دهیم. دکتر سیدامیرمحسن ضیایی درهمایش ٢روزه  معاونین پشتیبانی این جمعیت که صبح روز گذشته در سالن اجتماعات مجتمع دارویی- درمانی هلال ایران برگزار شد،  اظهار داشت: بخش مهمی از فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر برعهده معاونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی این جمعیت است. وی با بیان این‌که کار درجمعیت هلال‌احمر تفاوت‌هایی با کار در سایر ارگان‌ها و نهادها دارد، افزود: پایه و اساس فعالیت‌های این جمعیت، داوطلبانه است و هریک از کارکنان جمعیت هلال‌احمر درنهادی مشغول به کار هستند که رویکرد فعالیت‌های آن، خدمات داوطلبانه در بالاترین سطح تعاملات اجتماعی است.
فعالیت‌های مبتنی بر برنامه هلال‌احمر طی ٢ دهه اخیر
رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان این‌که جمعیت هلال‌احمر طی ٢٠‌سال گذشته فعالیت‌های مبتنی بر برنامه داشته و هریک از کارکنان زحمات بسیاری برای انجام فعالیت‌های طبق برنامه این جمعیت کشیده‌اند، تأکید کرد: درحال حاضر جمعیت هلال‌احمر براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده دراین جمعیت فعالیت می‌کند. وی با اشاره به این‌که هیچ فردی غیر از کارکنان سازمان‌ها، مناسب برای نگارش برنامه بلندمدت نیست، افزود: اشکال اکثر سازمان‌ها این است که برای نگارش برنامه برای سازمان خود، افرادی را ازخارج از آن مجموعه انتخاب می‌کنند که این امر، نخستین مانع برای عدم اجرای برنامه‌های صحیح است.
اجرای برنامه پنج‌ساله هلال‌احمر از نخستین روز ‌سال آتی
دکتر ضیایی درباره اهداف و برنامه‌های جمعیت هلال‌احمر طی ١٠‌سال آینده که تدوین و به تصویب شورای عالی جمعیت هلال‌احمر رسیده است، گفت: براساس برنامه تدوین‌شده ٢ برنامه پنج‌ساله برای جمعیت نگارش شده که از ابتدای ‌سال آتی قابلیت اجرا دارد و درسراسر کشور اجرایی خواهد شد و براساس این برنامه مشخص شده است که این جمعیت چه تأثیری برجامعه و حتی عرصه‌های بین‌المللی خواهد گذاشت که اهداف سازمانی و سطوح تأثیرگذاری برنامه‌های جمعیت دراین زمینه کاملا روشن است. وی درباره اجرای برنامه پنج‌ساله جمعیت هلال‌احمر که از نخستین روز فروردین‌ماه ‌سال ٩٦ قابلیت اجرا در سراسر کشور را دارد، افزود: این برنامه درجلسه آتی شورای عالی مطرح و درصورت تصویب اعضا، قابلیت اجرا از تاریخ معین‌شده را دارد و ملاک و مبنای ما برای اجرای برنامه‌های جمعیت هلال‌احمر در‌سال آینده،  برنامه پنج‌ساله مصوب خواهد بود.
نقش مهم و بی‌همتای هلال‌احمر در برنامه ششم توسعه
رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان این‌که برنامه پنج‌ساله جمعیت هلال‌احمر مبتنی بر برنامه ششم توسعه کشور است، اظهار داشت:   برنامه ششم توسعه ظرفیت بسیارخوبی را برای جمعیت هلال‌احمر طی پنج‌سال آینده ایجاد کرد و دراین برنامه مسائلی چون تاب‌آوری، آموزش‌های عمومی و ایجاد سرمایه اجتماعی  به‌عنوان مأموریت‌های هلال‌احمر در برنامه ششم توسعه، قید شده که این مأموریت‌ها برای هیچ سازمان دیگری مقرر نشده و نقش جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان متولی دراین امر، کاملا روشن و بی‌همتاست. وی با تأکید بر این‌که میثاق تمامی کارکنان جمعیت هلال‌احمر، داشتن یک برنامه منسجم و منظم است، ادامه داد: داشتن یک برنامه خوب و اجرای آن بسیار مهم است و تمامی افرادی که دراین زمینه فعالیت می‌کنند، به خوبی بر آن واقف هستند.
نیروی انسانی؛ مهم‌ترین و ارزشمندترین سرمایه هرسازمان
دکتر ضیایی به مأموریت اصلی معاونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی جمعیت هلال‌احمر اشاره کرد و اظهار داشت: مأموریت اصلی این معاونت، پشتیبانی از مأموریت‌های سازمانی جمعیت هلال‌احمر است. وی مهم‌ترین و ارزشمند‌ترین سرمایه یک سازمان را  نیروی انسانی شاغل درآن دانست و عنوان کرد:   نیروی انسانی ازهمان لحظه‌ای که وارد مجموعه می‌شود، بایستی به اهداف سازمان نزدیک و با مأموریت‌های آن آشنا شود.
تمامی افراد جامعه به نحوی از خدمات هلال استفاده می‌کنند
رئیس جمعیت هلال‌احمر با تأکید بر این‌که تمامی افراد جامعه به نحوی از خدمات جمعیت هلال‌احمر استفاده می‌کنند، ابراز داشت:   براین اساس، بایستی با آموزش‌های کاربردی پرسنل و کارکنان جمعیت هلال‌احمر، خدمات مطلوب‌تری به هموطنان ارایه دهیم. وی به بودجه‌ریزی عملیاتی درجمعیت هلال‌احمر اشاره کرد و گفت: از‌ سال آینده برنامه‌ها را براساس بودجه‌ریزی عملیاتی، اجرایی خواهیم کرد و براساس آن ٢٢ پروژه جمعیت هلال‌احمر طی برنامه پنج‌ساله مصوب، اجرایی می‌شود.
قیمت‌گذاری عملیات انجام‌شده
ازسوی هلال‌‌احمر
دکتر ضیایی با اشاره به تعریف قیمت تمام‌شده برای انجام تمام عملیات‌ها بیان کرد: براساس قیمت تعریف‌شده برای انجام تمامی عملیات، بودجه‌ریزی عملیاتی انجام خواهد شد و این مهم دربسیاری از دستگاه‌های عملیاتی کشور اجرایی شده است. وی تصریح کرد: درحال حاضر جمعیت هلال‌احمر خدماتی به هموطنان ارایه می‌دهد که هیچ فردی از قیمت تمام‌شده انجام عملیات‌ها اطلاع ندارد، درصورتی که اطلاعات بودجه‌ای مربوط به انجام عملیات اعلام شود، مردم و مسئولان متوجه خواهند شد درصورتی که جمعیت هلال‌احمر این عملیات را انجام نمی‌داد، دولت متحمل چه هزینه‌هایی برای انجام آن می‌شد.
رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به این‌که جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان یک سازمان مردم‌نهاد بزرگ، بازوی تشکیلات حاکمیتی است، گفت: بخش مهمی از مأموریت‌هایی که انجام می‌دهد، درقالب همین بازوی حاکمیتی انجام می‌شود و انجام آن برای این جمعیت مردم‌نهاد متحمل هزینه است و باید هزینه‌های مربوط به آن دریافت شود. وی اضافه کرد: درحال حاضر دولت نه از هلال‌احمر خرید خدمت می‌کند و نه هزینه عملیات انجام‌شده ازسوی این جمعیت را پرداخت می‌کند و انجام خدمت طی ٢‌سال اخیر تقریبا بدون هزینه انجام شده است.
شعار هلال‌احمر؛ ایمنی، توجه به محیط‌زیست و پیشگیری از وقوع حادثه
دکتر ضیایی درباره توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات درجمعیت هلال‌احمر گفت: توجه به توسعه دراین حوزه نکته مهمی است که بایستی جدی گرفته شود تا مجموعه‌ای یکپارچه و به‌روز داشته باشیم. وی درپایان به جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان نهادی عملیاتی و امدادی که همواره شعار ایجاد ایمنی، توجه به محیط‌زیست و پیشگیری از وقوع حادثه را بیان می‌کند، اشاره و خاطرنشان کرد: برهمین اساس، بایستی مقاوم‌سازی ساختمان‌های این جمعیت در دستور کار قرار گیرد و در ساخت‌وسازه‌های سبز نیز بکوشد.
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۱/۲۵

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: