امروز: ۱۳۹۸/۱۱/۱
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
معاون آموزش، پژوهش و فناوری هلال: :
 تحقق عدالت آموزشی را پیگیری می‌کنیم
تلاش می‌کنیم برای رانندگان هلال گواهینامه مهارتی با کد بین‌المللی ثبت شود
شهروند| معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر کشور تأکید کرد: عدالت آموزشی از مهم‌ترین اهداف ما در هلال‌احمر است و آموزش صرفا مربوط به گروهی خاص نیست و بنابراین در پی تسری آموزش‌های تخصصی در همه بخش‌ها هستیم. دکتر سیدحمید جمال‌الدینی روز گذشته در همایش آموزش مقدماتی مدیران ترابری جمعیت هلال‌احمر از سراسر کشور در مشهد اظهار کرد: مدت‌هاست به این نتیجه رسیدیم که برای آنها که به صورت سیار در حال خدمت به مردم در این نهاد عام‌المنفعه هستند باید دوره آموزشی ویژه‌ای برگزار کنیم؛ چرا که گاهی رفتار ما در یک خودرو با نشان و آرم جمعیت هلال‌احمر می‌تواند باعث ایجاد نگرش مثبت و افزایش سرمایه اجتماعی ما باشد یا برعکس. دکتر سیدحمید جمال‌الدینی افزود: تقریبا در همه کشورهای توسعه‌یافته دوره ویژه برای دست‌اندرکاران ترابری و حمل‌ونقل دارند؛ چراکه انتقال فرهنگ سیستم به صورت سیار توسط این بخش می‌تواند محقق شود. وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم بگوییم عامل به علمی هستیم و ادعای مدافعه‌گری و مطالبه داریم، می‌بایست ابتدا خودمان عامل به ارزش‌های سیستم خودمان و مروج عملی فرهنگ و اصول ایمنی و اخلاق حرفه‌ای باشیم.
ضرورت برگزاری دوره‌های آموزش ترابری برای عوامل امدادی
به گفته معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر، برگزاری دوره آموزش ترابری برای کلیه عوامل امدادی ضروری است و فردی که می‌خواهد در این حوزه خدمت کند، باید استانداردهای لازم آن را بداند. دکتر جمال‌الدینی تأکید کرد:   علت برتری آموزش توسط مجموعه داخلی یک نهاد این است که می‌تواند ارزش‌ها و دیدگاه‌های خودش را به مخاطب منتقل کند که در غیر این صورت بخش خصوصی از ما موفق‌تر خواهد بود. وی افزود: تسکین آلام بشری و حفظ کرامت انسانی برای ما اولویت دارد و دیده‌بانی ارزشی ما با نهادینه‌شدن این اهداف بشردوستانه میسر می‌شود. دکتر جمال‌الدینی تأکید کرد: مجموعه‌ای پویا و موفق است که تک تک اعضای آن در راستای اهدافش اهتمام داشته باشند و همگی به این نتیجه برسند که آبرو یا سرمایه اجتماعی آن نهاد را باید اعتلا بخشند. وی با اشاره به برخی مسائل مجموعه مانند هزینه‌های اولیه خودروها و برخی ملاحظات مدیران گفت: اگر ادبیات جدید امروز را درک نکنیم و نگاهمان ارتقا نیابد، نگرش مجموعه و مدیران و مردم بهبود نمی‌یابد.
هلال‌احمر از پاک‌ترین نهادهای کشور است
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر گفت: در حال حاضر به غیر از فضاهای معمول و متعارف فضای سومی را نیز معرفی می‌کنند که شامل فضای اجتماعی و سرمایه اجتماعی منبعث از روابط انسانی و مراودات ماست که هر چه اعتماد و شفاف‌سازی بالاتر باشد، خوشنامی ما افزون می‌شود که باید آن را حفظ کرد و ارتقا بخشید. دکتر جمال‌الدینی افزود: اگر همه اعضای مجموعه ما در راستای ارتقای سرمایه اجتماعی نهاد فعالیت کنند، هیچ مشکلی نخواهیم داشت؛ چنانکه به‌عنوان نمونه یک مجموعه خیریه در تهران‌ سال گذشته بیش از ما جذب اعتبار داشت. به گفته دکتر جمال‌الدینی، هلال‌احمر جزو پاک‌ترین نهادهاست و برای همین هم سرمایه اجتماعی بالایی در جامعه دارد. وی یادآوری کرد:  اثر احترام یک راننده پشت چراغ قرمز با خودروی نشاندار مجموعه امدادی به خودروی کناری‌اش اعتمادساز است یا زمانی که خودروی ما در هنگامی که فوریت خاصی نیست به احترام کودکان دبستانی می‌ایستد تا ابتدا آنها عبور کنند نیز باعث ارتقای سرمایه اجتماعی ماست.
بخش ترابری و خودرویی در حوادث، نقش زیادی در آرامش‌بخشی به خانواده‌ها دارد
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر با اشاره به ضرورت حمایت‌های روانی و اجتماعی در هنگام بروز حادثه در ٩٠‌درصد موارد در مخاطرات گفت: بخش ترابری و خودرویی در حوادث نقش زیادی در آرامش‌بخشی به خانواده‌ها دارد که با احترام و برخورد شایسته ما محقق می‌شود و این فراتر از عملیات‌های امدادی و رهاسازی و نجات فیزیکی است. دکتر جمال‌الدینی تأکید کرد: هلال‌احمر نهادی است که پیش از اینکه درباره عقیده افراد بخواهد بپرسد ابتدا به او کمک می‌کند و مردم این را دوست دارند. به گفته وی، هر چه بیشتر بتوانیم موجب بالارفتن سرمایه اجتماعی نهادمان باشیم، آورده اقتصادی و تسهیل در مدیریت بحران هم میسر می‌شود. وی ادامه داد: اگر به چرایی کارهایمان همیشه پاسخگو باشیم، همه مسائل حل می‌شود و همیشه در مجموعه خردمحور ارزش‌های سازمانی ارزش بالایی دارد. دکتر جمال‌الدینی بیان کرد: اگر ما به ایجاد ارزش بپردازیم به نیازهای ما نیز پاسخ می‌دهند و هر حمایتی که نیاز باشد را می‌شود جلب کرد به شرطی که همه ما خودمان در پی انتقال مفاهیم ارزشی خودمان به دیگران و مردم باشیم. وی افزود:   قرار است دستورالعمل خاصی برای برگزاری چنین دوره‌ای در استان‌های مختلف با استانداردهای کیفی مطلوب توسط مدیران ترابری پیش‌بینی شود ضمن اینکه با توجه به نیاز هر استانی از پیشنهادات و ابتکارات در این زمینه استقبال می‌کنیم و درنهایت متولی برگزاری این دوره در استان‌ها مدیران ترابری خواهند بود. این مقام مسئول در جمعیت هلال‌احمر همچنین اعلام کرد: با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای پیگیری می‌کنیم تا برای رانندگان جمعیت هلال‌احمر گواهینامه‌های مهارتی با کد بین‌المللی ثبت شود.
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۱/۱۹

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: