امروز: ۱۳۹۷/۷/۲۴
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
مشکل مالی شرکت گرداننده نیروگاه فوکوشیما :
 مشکل مالی شرکت گرداننده نیروگاه فوکوشیما در پرداخت خسارت
شرکت ژاپنی تپکو، گرداننده اصلی نیروگاه اتمی فوکوشیما که ماه گذشته در اثر زلزله و سونامی آسیب دید، اعلام کرده است برای پرداخت غرامت به کسانی که مجبور به ترک خانه هایشان شده اند به کمک های دولتی نیاز دارد.
ماساتاکا شی می زو، رییس شرکت تپکو در بیانیه ای اعلام کرده است که این شرکت از نظر مالی در شرایط بسیار بدی به سر می برد و در صورت ادامه این شرایط، امکان پرداخت خسارت به قربانیان این سانحه را نخواهد داشت.

از زمان وقوع زلزله و سونامی در ژاپن و وارد آمدن آسیب جدی به نیروگاه اتمی فوکوشیما، نشت مواد رادیو اکتیو از این نیروگاه ادامه داشته است.

هشتاد هزار نفر از کسانی که که در شعاع ۲۰ کیلومتری این نیروگاه زندگی می کردند، دستکم تا یک سال دیگر نمی توانند به خانه هایشان بازگردند.

مسئولان این شرکت ژاپنی می گویند برای دریافت کمک های دولتی در جهت پرداخت خسارت به قربانیان سونامی ماه مارس نامه ای رسمی به وزیر اقتصاد ژاپن نوشته اند.

هنوز مبلغ دقیق خساراتی که قرار است به ساکنان اطراف نیروگاه فوکوشیما پرداخت شود اعلام نشده است اما برخی از تحلیلگران این مبلغ را بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار تخمین زده اند.

تردید در مورد زمان بازگشت مردم به خانه هایشان

هنوز جدول زمانی خاصی برای بازگشت ساکنان این مناطق به خانه هایشان ارائه نشده است.

با این حال امروز سه شنبه به یک گروه ۱۰۰ نفره از اهالی روستای کاوائوچی اجازه داده شد تا برای جمع آوری وسایل شان به مدت ۲ ساعت به منازلشان بازگردند.

در حال حاضر کارکنان تیم های ویژه در تلاشند تا وضعیت نیروگاه فوکوشیما را به حالت عادی بازگردانند.

با از کار افتادن سیستم های خنک کننده نیروگاه فوکوشیما میله های سوخت بیش از حد داغ شدند و در نتیجه انفجارهایی در چهار راکتور اصلی این نیروگاه رخ داد.

اکنون مهندسان سرگرم وارد کردن آب به داخل این راکتورها هستند تا در حین ترمیم آسیب های وارد آمده به سیستم های خنک کننده نیروگاه، از گرم شدن بیش از حد آنها جلوگیری کنند.

نگرانی ها در مورد ایمنی نیروگاه فوکوشیما در شرایطی مطرح می شود که اخیرا یک نیروگاه اتمی دیگر در ژاپن تعطیل شده است.

یک شرکت برق ژاپنی با تعطیلی یک نیروگاه هسته ای خود موافقت کرده است. دولت توکیو از این شرکت خواسته بود بخاطر مسائل ایمنی در کار رآکتور هسته ایش تجدید نظر کند.

شرکت چوبو اعلام کرد که این شرکت سه رآکتور هسته ای دارد که در مرکز هاکوما قرار دارند. این مرکز در دویست کیلومتری جنوب غرب توکیو واقع است. این رآکتور تا زمان تکمیل پروژه ارتقا ایمنی تعطیل خواهد ماند.

وزیر اقتصاد ژاپن در واکنش به بیانه شرکت تپکو گفته است: "در واقع مسئول اصلی پرداخت خسارت ها شرکت تپکو است. با این حال دولت اطمینان حاصل خواهد کرد که به قربانیان غرامت پرداخت شود".

وزیر اقتصاد ژاپن از راههای مختلفی که برای ارائه کمک به شرکت تپکو وجود دارد صحبت کرده اما از توضیح دقیق در مورد این شیوه ها خودداری کرده است.

سهام شرکت تپکو از زمان وقوع زلزله و سونامی در ژاپن به شدت سقوط کرده است.

برخی از رسانه های ژاپنی گزارش داده اند که احتمال دارد شرکت تپکو قیمت برق را افزایش دهد تا توان پرداخت خسارات به قربانیان حادثه نشت مواد رادیو اکتیو را داشته باشد.

در همین حال مسئولان شرکت تپکو اعلام کرده اند که ممکن است عملیات مربوط به بازسازی سیستم خنک کننده نیروگاه فوکوشیما تا ۹ ماه به طول انجامد.

تاريخ: ۱۳۹۰/۲/۲۰

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: