امروز: ۱۳۹۸/۱۱/۱
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
رئیس جمعیت هلال‌احمر در دیدار با رئیس صلیب‌سرخ نیک:
  آماده ارایه تجربیات به نیکاراگوئه هستیم
حضور ٢میلیون داوطلب در جمعیت هلال‌احمر آن را بین ٥ جمعیت دنیا قرار داده است پدره خوزه کادرون وگا: نیکاراگوئه در بسیاری ابعاد حوادث جاده‌ای شبیه به ایران است

شهروند| دکتر سیدامیرمحسن ضیایی، رئیس جمعیت هلال‌احمر در دیدار با پدره خوزه کادرون وگا؛ رئیس صلیب‌سرخ نیکاراگوئه و هیأت همراهش بر حرفه‌ای بودن هلال‌احمر ایران در صحنه بین‌المللی تأکید کرد. ضیايی در این دیدار با اشاره به حادثه‌خیز بودن کشور ایران، گفت:  سالانه با حوادث زیادی روبه‌رو هستیم؛ یکی از مأموریت‌هایمان مقابله با حوادث است و به همین سبب هم بخش مهمی از فعالیت‌های‌مان به عهده سازمان امدادونجات است. وی با اشاره به این‌که جمعیت هلال‌احمر معین دولت در حوادث است، افزود: ما پاسخگوی رسمی به امداد و سوانح در کشور هستیم، از همین رو علاوه بر داشتن پایگاه‌های بسیاری در جاده‌ها، در همه شهرها هم حضور مفید داریم. در این زمینه ناوگان آمبولانس و بالگرد بسیار بزرگی داریم تا بتوانیم این مأموریت را به خوبی انجام دهیم. به گزارش «شهروند»، رئیس جمعیت هلال احمر همچنین تأکید کرد: بیش از ٦٠‌هزار نفر امدادگر و داوطلبان به صورت شیفت‌های منظم با جمعیت هلال‌احمر ارتباط دارند و به صورت داوطلبانه فعالیت می‌کنند. دکتر ضیايی با بیان این‌که همه فعالیت‌های جمعیت پاسخگویی به سوانح نیست، اظهار کرد: کارهای بزرگی مبتنی بر موضوعات پیشگیری، ریسک و خطرپذیری جزء فعالیت‌های ما است که این کارها به صورت آموزش عمومی مردم و نیروهای داوطلب و جوان و همین‌طور با هدف حساس‌سازی مردم و مسئولین در بخش آمادگی و پیشگیری انجام می‌شود. وی با تأکید بر این‌که ٥٥٠ انبار در کشور داریم، اظهار کرد: در این انبارها لوازم شلترینگ ازجمله چادر، پتو و دیگر لوازم زندگی را برای حوادث آماده کردیم و در همین زمینه نیروهای هلال‌احمر را نیز آموزش دادیم.
رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان این‌که هلال‌احمر ایران را در صحنه بین‌المللی یک جمعیت حرفه‌ای می‌نامند، گفت: ما آمادگی داریم با صلیب‌سرخ نیکاراگوئه به‌عنوان یک جمعیت نزدیک به هلال‌احمر همکاری کنیم. وی با اشاره به فعالیت‌های مرتبط با سلامت و ارایه خدمات درمانی در جمعیت هلال‌احمر بیان کرد:   در این زمینه تعدادی بیمارستان و مراکز همودیالیز به همراه شبکه بزرگی از خدمات توانبخشی در کشور داریم، همچنین تجربیات زیادی هم در ساخت ارتز و پرتز داریم که آمادگی داریم تا تجربیاتمان را در اختیار کشور نیکاراگوئه قرار دهیم. دکترضیايی با بیان این‌که حدود یک‌میلیون جوان با هلال‌احمر ایران همکاری می‌کنند، اظهار داشت: ما برنامه‌های بسیاری برای جوانان هلال‌احمری در دستور کار داریم؛ از سن ٥ سالگی در مهدهای کودک آموزش و همکاری با جوانان را آغاز می‌کنیم.
رئیس جمعیت هلال‌احمر  با بیان این‌که نزدیک دو‌میلیون نفر داوطلب با هلال‌احمر همکاری دارند، گفت: از این نظر بین ٥ جمعیت دنیا قرار داریم و از سن ٢٩ سالگی به بعد فعالیت افراد جزء فعالیت داوطلبانه قرار می‌گیرد. بسیاری از داوطلبان خدمت خود را در اختیار جمعیت قرار می‌دهند، برخی زمان و برخی هزینه در اختیار جمعیت قرار مي‌دهند. وی با بیان این‌که به  آموزش هم توجه زیادی شده است، گفت:  بسیاری از جمعیت‌ها از طریق آموزش باید کارآمد شود، بر همین اساس ما یک مرکز آموزش عالی در جمعیت داریم که در تمام استان‌های ما شعبه دارد و بیش از ٣٠‌هزار دانشجو دارد.
دکتر ضیايی با بیان این‌که ما حضور گسترده‌ای از طریق فدراسیون جهانی و صلیب‌سرخ داریم، افزود:  در بحران‌هایی نظیر سیل در پاکستان و خشکسالی در سومالی فعالیت‌های ثابتی با فدراسیون و جمعیت‌های ملی داریم؛ از سویی هم در مفاهیمی نظیر تاب‌آوری در برابر گرسنگی همکاری‌هایی با کنیا، سومالی و فدراسیون بین‌المللی داریم. علاوه بر این موارد فعالیت‌هایی در ارتباط با بحران‌های منطقه‌ای همچون یمن، عراق و سوریه هم داشته و داریم. دکتر ضیايی با تأکید بر این‌که حوادث و سوانح در جهان رو به افزایش است، گفت: باید آماده باشیم تجربیات خود را به اشتراک بگذاریم و در مواردی که صلیب‌سرخ نیکاراگوئه توانایی زیادی دارد، همچون امداد‌ونجات در دریاها، به همکاری بپردازیم.
رئیس صلیب‌سرخ نیکاراگوئه در دیدار با رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان این‌که ما در ابعاد بسیاری نزدیک به یکدیگر هستیم، گفت:   با وجود مسافت دور دو کشور  در بسیاری از ابعاد صلیب‌سرخ نیکاراگوئه کارهايی شبیه شما را انجام می‌دهد و در این زمینه ما مباحث مربوط به امدادونجات  در سیل، زلزله و آتشفشان را داریم. وی با بیان این‌که ما بزرگترین کشور در آمریکای مرکزی هستیم، گفت: ما ٦‌میلیون جمعیت داریم که ٧٥‌درصد آن در سواحل اقیانوس آرام متمرکز هستند و زندگی می‌کنند که بیشترین خطرها را دارد. وگا با اشاره به این‌که ما ٣٣ شعبه و استان داریم، افزود:   صلیب‌سرخ نیکاراگوئه ٢‌هزار داوطلب دارد  و همه فعالیت‌هایی که در آن انجام می‌شود در زمینه بهداشتی و آب و هوایی با سایر دستگاه‌ها پیش هماهنگی انجام می‌دهد.
رئیس صلیب‌سرخ نیکاراگوئه افزود: کار اصلی ما در تصادفات جاده‌ای و امداد دریاهاست، همچنین وضع راه‌ها و جاده‌های ما خیلی خوب نیست و از نظر ترافیکی شبیه ایران هستیم و باعث می‌شود افزایش تصادفات جاده‌ای را داشته باشیم. وی با بیان این‌که کشور جوانی از نظر جمعیتی هستیم، اظهارکرد:   باید این جمعیت جوان را برای اتفاقات آینده مهیا کنیم، همچنین برنامه‌هایی برای پیشگیری در بخش بهداشت و سلامت مدنظر داریم. وگا با اشاره به این‌که جوانان ما از حدود ٣٠‌سال وارد بخش‌های تخصصی امدادونجات می‌شوند، گفت: ما بخش دیگری برای خانم‌ها به صورت تخصصی داریم که با جذب منابع و هدایا و کمک آنها برای توجه بیشتر به افراد مسن تلاش می‌شود.
رئیس صلیب‌سرخ نیکاراگوئه با اشاره به این‌که کشور ما یک سیستم ملی پیشگیری دارد، گفت: صلیب‌سرخ نیکاراگوئه عضو اصلی آن است و وقتی بلایای طبیعی و سایر حوادث اتفاق می‌افتد برای تصمیم‌گیری در این مرکز به بحث می‌نشینیم. وی افزود:   یکی از مشکلاتی که داریم، نبود تجهیزات به‌روز است، به‌عنوان مثال در زمینه ارتباطات ضعیف هستیم اما با بازدید از مرکز ارتباطات شما مشاهده کردیم که این مرکز بسیار گسترده است، حتی آمبولانس‌ها به شکل بی‌سیم به مرکز متصل هستند.

ضیایی در جلسه شوراي‌عالي هلال اعلام كرد:  تقدیر نمایندگان مجلس از اقدامات موثر امدادگران در عملیات‌های اخیر

شهروند| رئیس جمعیت هلال‌احمر در جلسه شورای‌عالی تأکید کرد: بسياري از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي از حضور به موقع، سرعت عمل و اقدامات موثر امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در امدادرساني به متاثران از گردوغبار، سيل و آبگرفتگي و برف و كولاك اخیر تقدير و تشكر كردند. دكتر سيدامير محسن ضيايي پس از خوشامدگويي به اعضاي شوراي‌عالي، درباره انتخاب مصطفي محمديون به‌عنوان دبيركل اين جمعيت، گفت:  مصطفي محمديون يكي از رزمندگان دوره دفاع مقدس و از خانواده معظم شهداست كه از ٢‌سال پيش به‌عنوان مشاور رئيس جمعيت و مديركل حوزه رياست مشغول به فعاليت بود. وي ادامه داد: در زماني كه لازم است جمعيت هلال‌احمر فعاليت‌هاي اجرايي خود را بيشتر از هميشه و با قوت و كيفيت قابل قبول گسترش دهد، تصميم بر آن شد تا مصطفي محمديون به‌عنوان دبيركل اين جمعيت انتخاب و مشغول فعاليت شد. دكتر ضيايي در خصوص خدمات انجام شده هلال‌احمر در روزهای گذشته نیز گفت: حادثه پلاسكو، سيل و آبگرفتگي در سيستان و بلوچستان، گرد و غبار در مناطق جنوب غربي و برف و كولاك در استان‌هاي مختلف كشور، موجب نمايش عمليات‌هاي متعدد و موفق امدادي از سوي جمعيت هلال‌احمر در روزهای اخیر شد و نظير اين تعدد خدمت‌رساني در هيچ دستگاهي مثال‌زدني نيست. وی تأکید کرد:   بسياري از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي از حضور به موقع و سرعت عمل امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در امدادرساني به متاثران از گرد و غبار، سيل و آبگرفتگي و برف و كولاك اخیر تقدير و تشكر كردند. دكتر ضيايي با اشاره به تغييرات مديريتي در مجامع و امور استان‌هاي جمعيت هلال احمر، عنوان كرد: دكتر دهقان؛ مديركل مجامع و امور استان‌هاي جمعيت هلال‌احمر به‌عنوان مشاور دبيركل جمعيت هلال‌احمر مشغول به كار خواهند شد و دكتر حميد ره‌انجام به‌عنوان مديركل مجامع و امور استان‌ها فعاليت خود را آغاز خواهند كرد. دكتر ضيايي با اشاره به اينكه به‌منظور تهيه پيش‌نويس برنامه پنجم توسعه در جمعيت هلال‌احمر برگزاري جلسه شوراي‌عالي جمعيت هلال‌احمر با تاخير مواجه شد برنامه پنجم توسعه جمعيت را چراغ راه هميشه روشن هلال‌احمر برشمرد كه مبتني بر واقع‌نمايي و براساس اصول و اهداف عاليه اين نهاد مردمي است. در این جلسه برنامه پنج‌ساله جمعیت هلال‌احمر پس از بحث و بررسی و ارایه دیدگاه‌ها و نقطه نظرات اعضای شورای‌عالی، به تصویب اعضاء رسید. همچنین با توجه به ویژگی‌های خاص استان قم و عدم وجود شعب شهرستانی، با تأسیس پایگاه‌های درون شهری جمعیت هلال‌احمر  استان قم در چهار شهر سلفچگان، جعفریه، کهک و دستجرد موافقت شد.

تاريخ: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: