امروز: ۱۳۹۸/۱۱/۱
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
به نقل ازشهروند:
 به بهانه پاسداشت صاحبان انديشه
قلمی که بحران را مدیریت می‌کند معصومه ملك
تقويم را كه ورق می‌زنيم، روزشمار هفدهم مردادماه، روز خبرنگار را نشان مي‌دهد كه براي بسياري بار معنايي خاص را به‌دنبال دارد؛ به‌خصوص براي  قشر خبرنگار. روزي كه عشق به قلم را مشخص كرده و به آيه كريمه «ن و القلم و مايسطرون» مصداق مي‌بخشد. نبض اتفاقات روز جامعه و دنيا در دستان خبرنگار است و رسالت آنان را سنگين‌تر كرده به طوري كه چون ديده‌باناني تيزبين در شكار خبرهاي ناب لحظه‌شماري مي‌كنند.
درك حساسيت قلم و وجدان بيدار جامعه و صدق قلم و انتخاب درست خبر اهدافي است كه خبرنگار را در راستاي كرامت بشريت راهنمايي كرده و به انسان‌ها كمك مي‌كند تا اطلاع‌رساني صحيحي از خبر انجام پذيرد. تعهد و نگاه هوشمند و هوشيارانه روزنامه‌نگار  سبب مي‌شود تا او امانتدار بوده و قلمش را چون اسلحه‌اي در خدمت به مردم حركت دهد و زخم‌هاي جامعه را التيام بخشد. حرفه خبرنگاري با وجود تمام استرس‌ها، دغدغه‌ها، تنش‌ها و مشكلات خاص خودش طعم شيرين خبر را با تلاش‌هاي بي‌وقفه روز‌مره يك خبرنگار چاشني خانه‌هاي مردم کرده و رسالت آنان را نشان مي‌دهد.
در جامعه كنوني كه بحران‌هاي مختلف از هر طرف دنيا را احاطه كرده، از بحران‌هاي حوادث غيرمترقبه گرفته تا بحران‌هاي اقتصادي و ... قلم نيز می‌تواند يكي از وسيله‌هاي کنترل و بروز بحران در عصر ارتباطات باشد؛ به طوري كه گاه با يك نوشته بحران در جامعه شكل گرفته بزرگ مي‌شود و به شكل يك دغدغه درمي‌آيد و گاه بحراني فروكش مي‌كند؛ خبرنگاران دانا و ورزيده كه در خدمت قلم راستين هستند و به هر قيمت ارزش كلمه به كلمه اطلاع‌رساني را درك كرده‌اند و خالصانه در راه رسيدن به خبرهاي صحيح به مردم تلاش كرده و متعهدانه كوشش مي‌كنند رسالت خود را به خوبي به انجام رسانده و در راه اعتلاي بشريت گام‌هاي مفيد برداشته‌اند. آنها كساني هستند كه پرچم انسانيت را با خود حمل کرده و تخطي از قلم را شايسته نمي‌پندارند.
در بحران‌ها خبررساني به‌موقع و صحيح كارگشا بوده و چاره‌انديشي و تفكر حول موضوع بحران را ساده كرده و بينش صحيحي از مسائل بحراني به جامعه مي‌دهد؛ اين رسالت بر دوش صاحبان انديشه و قلم است كه با صداقت و شرافت اخبار را منتشر كرده و نقش روشنگري را ايفا مي‌كنند. روز خبرنگار بهانه‌اي است تا خبررساناني كه عمري را صرف پرورش سوژه كرده‌اند و خبرساز بوده‌اند، خود تيتر شده و به‌عنوان يك سوژه مطرح شوند. روز خبرنگار بر تمامي خبرنگاران و كساني‌كه به نوعي قلم خود را در راستاي اعتلاي انسانيت بر لوح سفيد مي‌فشارند مبارك باد.
تاريخ: ۱۳۹۵/۵/۱۶

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: