امروز: ۱۳۹۸/۱۱/۱
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
به نقل ازبحران نیوز:
 450 ایستگاه لرزه نگاری ، نیاز کشور
استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در نشست زنگ اندیشگاه با موضوع خطر زمین لرزه در ایران به میزبانی دانشگاه کاشان گفت : در کشور 25 ایستگاه با باند پهن و هزار و 100 ایستگاه شبکه شتاب نگاری وجود دارد که توزیع این تعداد ایستگاه متوازن نیست.

به گزارش  بحران نیوز ، دکتر مهدی زارع با اشاره به اینکه در کشور به دلیل کمبود این ایستگاه ها قادر به ثبت زمین لرزه با ریشترهای بالا نیستیم، افزود : اگر به شبکه لرزه نگاری مجهز شویم تعداد زمین لرزه های کوچک را می توان ثبت کرد و بر اساس آن تصمیم گرفت.

وی گفت : مناطق شمالی کشور و بخش هایی مثل زاگرس بیشترین مناطق لرزه خیز کشور هستند و برخی مناطق و بخش ها مثل منطقه لوت میزان تغییر شکل در آنها کمتر است.

استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی افزود : در هر دهه 2 زمین لرزه به بزرگی  7 تا 8 و هر سال 2 زمین لرزه به بزرگی 6 تا 7 و 20 زمین لرزه نیز به بزرگی5 تا 6 و 200 زمین لرزه به بزرگی 4 تا 5 و حدود 2 هزار زمین لرزه به بزرگی 3 تا 4 ریشتردر کل کشور اتفاق می افتد.

دکتر زارع گفت : با توجه به نقشه توزیع جمعیت استان های آذربایجان شرقی ، تهران و خراسان که جمعیت بیشتری دارند ، مستعد لرزه خیزی بیشتری هستند.

تاريخ: ۱۳۹۵/۲/۵

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: