امروز: ۱۳۹۸/۱۱/۱
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
رئیس جمعیت هلال احمر::
 زمان وقوع زلزله مشخص نیست
رئیس جمعیت هلال احمر از میزان آسیب پذیری بالا در صورت وقوع زلزله در تهران خبر داد و تاکید کرد که نمی توان زمان دقیقی برای وقوع زلزله تعیین کرد.

به گزارش بحران نیوز، دکتر  امیر محسن ضیایی گفت: ایجاد نگرش وجود یک ترس مدیریت شده قابل قبول هست که این در واقع یک نوع حساس سازی جامعه است، حساس سازی مسئولین هم است، زلزله بالاخره موضوع کاملاً روشنی است که از نظر مطالعات این اتفاق خواهد افتاد ولی زمانش را هیچ کس نمی‌تواند بگوید.

وی افزود: هرچه از زمانی هم که دوره‌اش پیش‌بینی شده می‌گذرد هم شدتش بیشتر می‌شود، ما هم که میزان آسیب پذیری خودمان را می‌دانیم و می‌دانیم که هر کاری که بخواهیم انجام دهیم زمان می‌برد و هرچه هم ما این زمان را از دست دهیم در آن تاریخی هم که نمی‌دانیم کی زلزله خواهد آمد طبیعی است که میزان آسیب ما نیز بالاتر خواهد رفت.

وی در گفت و گو با تسنیم یادآور شد: بنابراین آسیب پذیری بالاست، در شهر پرجمعیتی هم زندگی می‌کنیم و توان ما هم محدود است، باید هشدار ما هشدار جدی باشد و در درجه اول مسئولین و تصمیم گیران و تصمیم سازان و بعد خود مردم به‌عنوان کسانی که باید مطالبه کنند مسائلی را رعایت کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: براین اساس این موارد را ما باید هم در دستورالعمل‌هایمان و هم در مقرراتمان از این به بعد ملاحظه کنیم. ما دیگر نباید شاهد این باشیم که شرایط غیراستاندارد در پایتخت ایجاد شود تا اینکه برگردیم، چون هر کاری کلی اعتبارات می‌خواهد، مثلاً همین مقاوم سازی کار خیلی ساده‌ای نیست و پول زیادی می‌خواهد.

وی افزود: از طرفی بسیاری از نهادهایی که می‌خواهند کمک رسانی به مردم کنند خودشان به‌شدت آسیب پذیرند، این هم یک نکته دیگری است. به هر حال ما می‌خواهیم بیمارستان‌ها و مراکز آتش‌نشانی‌مان سرپا باشد. حتی در ستاد مرکزی جمعیت هلال احمر واقعاً این آمادگی وجود دارد؟ به‌نظر من در حد قابل قبولی نیست و باید سعی بیشتری کنیم.

وی یادآور شد: البته کارگروه زلزله تهران را از مهر سال گذشته فعال کردیم. جلسه دارند و گفتیم از صاحب‌نظران دانشگاهی هم استفاده کنند. حداقل پلن جمعیت هلال احمر برای این موضوع چیست؟ ما حداقل بدانیم کجای کاریم و وضعیت‌مان به چه صورت است و بعد سایر دستگاه‌ها هم با آنها کار کنیم.

وی در پایان افزود: بنده اطلاع دارم که فعالیت‌هایی در سایر بخش‌ها در حال انجام است؛ مثلاً سازمان مدیریت بحران شهر تهران مشغول است و فعالیت‌ها و همکاری‌ای با کشورهای دیگر مانند ژاپن دارد، منتها کافی نیست، باید همه برای این موضوع کمک کنیم.

تاريخ: ۱۳۹۵/۲/۵

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: