امروز: ۱۳۹۸/۱۱/۷
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
به نقل ازبحران نیوز:
 امدادرسانی به 76 هزار نفر
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر ضمن اشاره به فعالیت طرح امداد نوروزی جمعیت هلال‌احمر از 25 اسفندماه‌ تا 15 فروردین‌ماه، عملیات امداد و نجات طی ایام نوروز را تشریح کرد.

به گزارش بحران نیوز ، دکتر ناصر چرخ‌ساز در نشستی خبری با بیان اینکه امروز آخرین روز از طرح امداد و نجات نوروزی است، گفت: در طرح امداد و نجات نوروزی، 1273 پایگاه ثابت، سیار و موقت با تمام امکانات برپا شد. همچنین 5700 نفر – روز امدادگر و نجات‌گر (در مجموع 25 هزار نجات‌گر و امدادگر) فعالیت داشتند.

وی کل ماموریت‌های امداد و نجات اعم از عملیات و خدمات طی طرح امداد نوروزی را 5153 عملیات و خدمات عنوان کرد و گفت: این تعداد عملیات و خدمات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش داشت.

به گفته چرخساز، 40 درصد عملیات‌ها را حوادث ترافیکی و 60 درصد آن نیز حوادث غیرترافیکی از جمله مراجعات حضوری به پایگاه‌ها، امدادرسانی به برف و کولاک، سیل، طوفان شن، رانش زمین و... تشکیل دادند.

امدادرسانی به بیش از 76 هزار ایرانی در نوروز

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر افزود: در مجموع به 76 هزار و 276 نفر از هموطنانمان در ایام نوروز امدادرسانی شد که در این زمینه نیز با کاهش 35 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو هستیم.

بیشترین ماموریت امداد و نجات در مازندران

به گفته چرخ‌ساز بیشترین ماموریت امداد و نجات مربوط به استان‌های مازندران(8 درصد از ماموریت‌ها)، خوزستان (6 درصد از ماموریت‌ها) و فارس (6 درصد از ماموریت ها) بوده است.

وی از کاهش 11 درصدی عملیات جاده‌ای در سطح کشور خبر داد و گفت: در مجموع حدود 40 درصد ماموریت‌های امداد و نجات مربوط به حوادث ترافیکی و 60 درصد دیگر شامل امدادرسانی به برف و کولاک، سیل و آب‌گرفتگی، ساحلی، کوهستان و... بوده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر افزود: همچنین با توجه به رخداد حوادث طبیعی نظیر برف و کولاک در ایام عید، بیشترین امدادرسانی‌ها را در استان‌های کردستان (23 درصد)، مازندران (18 درصد) و اردبیل (10 درصد) داشته‌ایم. همچنین بیشترین عملیات نجات فنی از مجموع 375 عملیات نجات انجام شده، مربوط به استان‌های کرمان، اصفهان و فارس بوده است.

به گفته چرخ‌ساز بیشترین مصدومان انتقالی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از مجموع 2315 مصدوم انتقالی، مربوط به استان‌های اصفهان، مازندران و خراسان رضوی بوده است. در مجموع کاهش 21 درصدی انتقال مصدومان به مراکز درمانی را نسبت به سال گذشته شاهد هستیم که بی‌تردید این موضوع از کاهش تصادفات ناشی می‌شود. هرچند در نوروز 95 کاهش تصادفات را شاهد بودیم اما با توجه به افزایش مرگ‌های ناشی از تصادفات در صحنه، متاسفانه شدت سوانح را شاهد بوده‌ایم. البته آمار دقیق مربوط به این موضوع را پلیس و پزشکی قانونی اعلام خواهند کرد.

بیشترین اسکان اضطراری امداد و نجات در استان‌های برف‌گیر

وی در ادامه 2721 اسکان اضطراری را مورد اشاره قرار داد و گفت: در حوادث برف و کولاک بیشترین اسکان اضطراری را داشتیم به طوری که 50 درصد از اسکان‌های اضطراری به برف و کولاک، 33 درصد به سیل و آبگرفتگی و 7 درصد مربوط به گرد و غبار بوده است. همچنین بیشترین اسکان اضطراری را در استان‌های کردستان، زنجان، هرمزگان و فارس داشتیم. از طرف دیگر بیشترین پوشش امدادی برف و کولاک مربوط به برف‌گیر استان‌های آذربایجان شرقی، مازندران و زنجان و آذربایجان غربی بوده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به رشد 24 درصدی پوشش امدادی سیل و آبگرفتگی گفت: بیشترین پوشش امدادی در سیل و آب‌گرفتگی به ترتیب مربوط به استان‌های کرمانشاه، خراسان رضوی و خراسان جنوبی بوده است.

307 سورتی‌پرواز در طرح امداد نوروزی

چرخ‌ساز ضمن اشاره به عملیات کوهستان و همچنین ساحلی سازمان امداد و نجات در طرح نوروزی، در توضیح عملکرد امداد هوایی گفت: در مجموع 307 سورتی عملیات پروازی شامل 287 ساعت پروازی انجام شد و به دنبال آن 24 تن از مصدومان به صورت هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند. همچنین مهم‌ترین عملیات ترافیکی امداد هوایی مربوط به هشتم فروردین‌ماه در محور سمنان – دامغان – شاهرود بوده است که در این عملیات سه مصدوم طی دو سورتی پرواز به مراکز درمانی منتقل شدند. همچنین مهم‌ترین عملیات امداد هوایی در سیل و آب‌گرفتگی مربوط به دوازدهم فروردین‌ماه در آذربایجان غربی – شاهین‌دژ بود که طی آن دو نفر در محاصره سیلاب در اثر طغیان رودخانه سیمینه رود نجات یافتند.

 

وی همچنین گفت: بیشترین ماموریت طی ایام نوروز مربوط به سیزدهم فروردین‌ماه به دلیل نزولات آسمانی بود. بیشترین نجات یافته و مصدومان انتقالی نیز در همین روز بوده است.

فعالیت 2000 نفر روز پزشک و پیراپزشک در پایگاه‌های امداد و نجات

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر همچنین به فعالیت 2000 نفر – روز پزشک و پیراپزشک با همکاری سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در پایگاه‌های امداد و نجات طی ایام نوروز اشاره کرد و افزود: در طرح امداد و نجات نوروزی از حضور خواهران امدادگر نیز استفاده شد به طوری که در هر استان تیم‌های توانا به کار گرفته شدند.

چرخ‌ساز همچنین در توضیح علت کاهش ماموریت‌های امداد و نجات نسبت به سال گذشته گفت: هرچند میزان تصادفات در نوروز امسال کاهش یافت اما متاسفانه شدت آنها بالا بود. به همین دلیل فوتی‌های سرصحنه نیز افزایش یافت. در مجموع بر آمارهای اعلام شده، امسال بالغ بر یک میلیون خودرو به ناوگان خودرویی کشور اضافه شده است و همچنین یک میلیون گواهینامه جدید نیز برای متاقضیان صادر شده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در پایان صحبت‌هایش حادثه سقوط بالگرد امدادی در شیراز و جانباختن تعدادی از نیروهای اورژانس و کادر پروازی را به خانواده اورژانس و هموطنانمان تسلیت گفت.

تاريخ: ۱۳۹۵/۱/۱۶

نظر کاربران
دست مریزادبه زنان ومردان بی ادعای امدادکه ایام تعطیلات را درجاده های کشور به مردم خدمت کردند خداقوت
نوشته شده توسط احمدیزاده در تاریخ ۱۳۹۵/۱/۱۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: