امروز: ۱۳۹۸/۱۱/۱
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
به نقل ازشهروند:
 بازخوانی پرونده صلیب سرخ آمریکا
فجایع طبیعی بیشتر شده‌اند؛ جمعیت‌های امدادی نیاز به بودجه بیشتری دارد
در ‌‌سال ٢٠٠١، به منظور توسعه فعالیت‌ها و کمک به مدیریت بحران، صلیب‌سرخ آمریکا اعلام کرد که کمپین ملی «افزایش سرمایه تا ٢٠‌میلیون دلار» را آغاز کرده تا از تلاش‌های امدادی در بلایا و فجایع طبیعی در سراسر کشور آمریکا پشتیبانی کند.
با بررسی وضع حوزه آتلانتا، مشخص شد که درچند ‌سال اخیر در آن‌جا، مانند بسیاری از حوزه‌های دیگر، هزینه‌های مقابله با بلایای طبیعی افزایش مشخصی داشته است.
«استفانی رایت»، مسئول هدایت برنامه مقابله با بلایای صلیب‌سرخ در شهرهای جنوبی گزارش کرد که درچند ماه اخیر، تیم‌های عملیاتی بلایای طبیعی در بخش «مارو» (Morrow) به یاری ٢٥ درخواست کمک شتافتند و از این میان، ٦٣نفر از طرف صلیب‌سرخ، امدادرسانی شدند. برای این افراد، غذا، پوشاک، پناهگاه و سایر لوازم ضروری، به ارزش بیش از ٨٦٠٠دلار، فراهم شد.
دکتر «جان کلیزبه»، نایب‌رئیس امداد در بلایا در صلیب‌سرخ ملی آمریکا گفت: «صلیب‌سرخ آمریکا، ٢٤ساعت شبانه‌روز، و ٣٦٥روز سال، در هر ٨دقیقه، به یک فاجعه واکنش نشان می‌دهند و به یاری افراد می‌شتابند. به خاطر بسیاری از بلایای پرهزینه و فجایع بزرگ ناآشکار، هزینه‌ها و مخارج ما، بیش از کمک‌ها و همکاری‌های ما به جامعه شده است».
گزارش‌های منتشرشده، سخنان نایب‌رئیس امداد در بلایای صلیب‌سرخ آمریکا را تأیید می‌کرد. صلیب‌سرخ آمریکا در‌ سال ٢٠٠٠- یعنی یک‌سال پیشتر از سخنان جان کلیزبه- بیش از ٢٧‌میلیون دلار کمک و امدادهایی برای نجات جان افراد مختلف در ٣٠٠ حادثه بزرگ، در ٤٥ ایالت مختلف آمریکا خرج کرده بود؛ اما بودجه آنها تنها ١٦‌میلیون دلار برای جبران آن کمک‌ها، افزایش پیدا کرده بود. همین موضوع، فشار زیادی را بر منابع این سازمان وارد می‌ساخت.
درصورتی که آمارها نشان می‌داد که در سه‌سال پیش از آن، میزان کمک‌ها و امدادرسانی صلیب‌سرخ آمریکا افزایش چشمگیری داشته است. در مدت زمان آگوست ١٩٩٨ تا مارس ١٩٩٩، امدادرسانان صلیب‌سرخ و داوطلبان منطقه آتلانتا، به ٣٦٠ فاجعه پاسخ داده بودند و در این میان به ٦٣٩ خانواده، یا به عبارت بهتر، به ٢٢٧٤نفر، یاری رسانده بودند. میزان این کمک‌ها، به بیش از ٣٧٩‌هزارو٦٠٠دلار برای غذا، پوشاک، و سرپناه می‌رسید. در مدت مشابه در‌ سال بعد از آن، یعنی آگوست ٢٠٠٠ تا مارس ٢٠٠١، این افراد به ٥٠٩ درخواست کمک، پاسخ داده بودند؛ یعنی ١٤٩ مورد بیشتر از‌ سال قبل. در این مدت نیز، کل کمک‌ها به ٥٧٥‌هزارو١٠٠دلار می‌رسید که میان ٩١٤ خانواده، یا ٣٠٧٣نفر، به تناسب نیاز آنها پخش شده بود. «نانسی براک وی»، مدیر خدمات مقابله با بلایا در صلیب‌سرخ مرکزی آتلانتا گفت: «افزایش فعالیت‌های ما در سه‌سال پشت سرهم، فشار زیادی به بودجه منطقه وارد ساخته بود. به قدری که ما همه بودجه خود را خرج کمک و امداد به افراد کرده بودیم، اما هنوز دوماه تا پایان ‌سال محاسباتی ما باقی مانده بود».
او این‌گونه ادامه می‌دهد: «مردم درجوامع ما نمی‌دانند و نمی‌توانند به این موضوع پی ببرند که چه تعداد زیادی از فجایع تقریبا در هر روز از ‌سال اتفاق می‌افتد و به صلیب‌سرخ، برای امدادرسانی گزارش می‌شود. تیم‌های فعال و داوطلبانه ما، به‌طور دایم درحال پاسخگویی به این درخواست‌ها و تأمین نیازهای ضروری افراد متأثر هستند. این موارد چیزهایی نیستند که در سرخط خبرها بیایند و باعث ایجاد کمک‌های مالی به برنامه محلی بلایا شوند و متاسفانه، ما شاهد این هستیم که بودجه ما نسبت به هزینه‌ها و مخارج امدادرسانی، دایما درحال کمترشدن است». استفانی رایت، مسئول هدایت برنامه مقابله با بلایای صلیب‌سرخ در شهرهای جنوبی می‌گوید: «همه کمک‌ها و امدادرسانی‌ها که توسط صلیب‌سرخ صورت می‌گیرد، رایگان است. تنها راهی که برای گسترش فعالیت‌های ما وجود دارد، بخشش و سخاوت شهروندان و بنگاه‌هاست». رایت، تأکید می‌کند که صلیب‌سرخ، یک سازمان دولتی نیست که بتواند بودجه مورد نیازش را از دولت تأمین کند؛ «چراکه اگر اینطور بود، قطعا دولت‌ها برای افزایش ایمنی جامعه و کمک‌رسانی به مردم در فجایع مختلف، این بودجه را دراختیار صلیب‌سرخ قرار می‌دادند تا بار سنگینی از دوش خودشان بردارند؛ اما می‌دانیم که صلیب‌سرخ، سازمانی غیردولتی است و بنابراین این سازمان بر مشارکت مردم و افراد متکی است».
استفانی رایت، سخنش را اینگونه پایان می‌دهد که «هر کمکی که به سازمان صلیب‌سرخ می‌شود، درواقع کمک به گسترش فعالیت‌های انسان‌دوستانه و افزایش سطح مراقبت از جوامع و شهروندان آن جوامع است. خصوصا این‌که هرسال، فجایع و بلاهای طبیعی و غیرطبیعی بیشتری درحال رخ دادن است و این بدان معناست که باید فعالیت‌ها و دامنه تحت پوشش صلیب‌سرخ را به تناسب این فجایع گسترش دهیم».
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۱۰

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: