امروز: ۱۳۹۸/۱۱/۸
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
دکتر ضیائی :
 به‌دنبال تثبیت نقش تأثیرگذار هلال‌احمر در برنامه ششم توسعه هستیم
رئیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر این که به دنبال تثبیت نقش تأثیرگذار هلال‌احمر در برنامه ششم توسعه هستیم، به تدوین برنامه پنجم توسعه این جمعیت اشاره و اظهار امیدواری کرد تا برنامه استراتژیک توسعه این جمعیت امسال در مجمع عمومی تصویب شود.
به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال‌احمر، دکتر سید امیرمحسن ضیائی در گردهمایی مدیران ستادی و عامل استان‌های جمعیت هلال‌احمر ضمن تشکر از خدمتگزاران هلال‌احمر به زائران در اربعین امسال، اظهار کرد: هم‌اکنون اربعین به تقویم کاری سالانه جمعیت هلال‌احمر پیوسته و به این منظور دبیرخانه دائمی در هلال‌احمر تشکیل شد تا از هم‌اکنون برای اربعین و به دنبال آن 27 صفر سال آینده و مراسم پیاده‌روی زائرین برنامه‌ریزی کنیم.
وی با اشاره به این‌که نقاط قوت و ضعف ارائه خدمات در اربعین امسال احصاء و اصلاحات لازم در عملکردها لحاظ خواهد شد، عنوان کرد: بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظرانی که از بیرون نظاره‌گر خدمات هلال‌احمر به زائران در اربعین امسال بودند، اذعان داشتند که هلال‌احمر عملکرد درخشانی داشته و این مهم در اصل فرصتی برای هلال‌احمر است تا آمادگی خود را برای ارائه خدمات در بخش‌های مختلف بیشتر و حفظ کند.
تلاش برای احراز نقش تأثیرگذارتر جمعیت هلال‌احمر در برنامه ششم توسعه
رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به این‌که باید برنامه مدونی برای پنج سال آینده جمعیت تدوین کرد، افزود: به‌علاوه با توجه به تدوین برنامه ششم توسعه کشور باید برنامه پنجم توسعه جمعیت هلال‌احمر را همسو با برنامه ششم توسعه تدوین کرده و در تلاشیم تا جمعیت هلال‌احمر نقش تأثیرگذارتری در برنامه ششم توسعه داشته باشد.
وی با تأکید بر نقش مدیران عامل استانی در تدوین برنامه پنجم توسعه جمعیت هلال‌احمر، تصریح کرد: امیدواریم تا پایان امسال با در نظر گرفتن مسئولیت‌های ملی و بین‌المللی جمعیت هلال‌احمر، به‌خصوص با در نظر داشتن تدوین استراتژی 2020 فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر، بتوانیم برنامه استراتژیک توسعه جمعیت را به‌ تصویب شورای عالی رسانده و در جلسه آتی مجمع عمومی جمعیت هلال‌احمر نیز مصوب کنیم؛ در غیر این صورت تصویب این برنامه به جلسه مجمع عمومی در سال آینده موکول خواهد شد.
دکتر ضیائی همچنین با تأکید بر توجه به اشاعه وقف و هبه در کشور، اذعان کرد: باید با آسیب‌شناسی دقیق، میزان گرایش مردم به موقوفات را افزایش داده و با بهره‌وری صحیح از موقوفات در جهت نیات واقفان، هر چه بیشتر در زمینه جلب مردم به وقف و هبه تلاش کنیم؛ چراکه از این طریق می‌توان به سرمایه‌های اجتماعی بزرگ‌تری دست یافت.
ضرورت تدوین بانک اطلاعات جامع وقف در جمعیت
رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به این‌که جمعیت هلال‌احمر می‌تواند چتر بزرگی برای گسترش وقف در جامعه باشد، خاطرنشان کرد: لذا با مدیریت صحیح موقوفات و تدوین بانک اطلاعاتی وقف در جمعیت، می‌توانیم موقوفات هلال‌احمر را شناسایی و احصا کنیم تا با نظارت بر درآمدهای حاصل از آنها، نشان دهیم که در جهت نیات واقفان از موقوفات بهره‌برداری می‌شود.
وی تأکید کرد: باید بسیاری از موقوفات را از بن‌بست خارج کرد و همسو با منافع جمعیت از آنها بهره‌برداری کرد.
برنامه‌ریزی برای دستیابی به منابع درآمدی پایدار و در چارچوب قانون
رئیس جمعیت هلال‌احمر با تقدیر از دبیرکل جمعیت هلال‌احمر، رئیس سازمان امداد و نجات و رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر و سایر همکاران خود در ارائه خدمت به زائران، عنوان کرد: در اربعین 94، سایر بخش‌های کشور هماهنگی مناسبی با هلال‌احمر داشتند.
وی به بودجه سال جاری هلال‌احمر اشاره و اظهار امیدواری کرد که جمعیت هلال‌احمر بتواند برای پایداری هرچه بیشتر، در چارچوب قانون برای دستیابی به منابع درآمدی، برنامه‌ریزی کرده و در دورنمای قابل‌قبول به نقطه‌ای برسد که بگوییم بخش عمده‌ای از اعتبارات هلال‌احمر از منابع داخلی تأمین می‌شود؛ که البته برای تحقق این هدف نیاز به برنامه‌ریزی چند ساله داریم.
افشاء عقاید سیاسی؛ «خط قرمز» هلال‌احمری‌ها
دکتر ضیائی همچنین با یادآوری نزدیک‌بودن انتخابات حساس مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی به مدیران عامل استان‌ها، توصیه کرد: خصوصیت اصلی هلال‌احمر، علاوه بر عملیاتی بودن، این است که به هیچ‌وجه وارد دعواهای سیاسی نمی‌شود، لذا باید توجه داشته باشید که ورود به فعالیت‌های سیاسی، انحراف از اهداف اساسی هلال‌احمر است؛ البته طبیعی است که هر کدام از ما عقاید سیاسی خود را داشته باشد، اما نباید آن را در هلال‌احمر افشاء و در جهت تحقق آن اقداماتی انجام دهد؛ این مهم «خط قرمز» هلال‌احمری‌ها است.
وی با بیان این‌که وجود حتی شائبه طرفداری از افراد یا جناح سیاسی خاص نیز، به ضرر هلال‌احمر خواهد بود، گفت: بر این اساس باید همانند همیشه خانواده هلال‌احمر را از خطوط سیاسی دور نگه داریم.
تاريخ: ۱۳۹۴/۹/۳۰

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: