امروز: ۱۴۰۰/۹/۶
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
آخرین خبرها از زلزله ی 11 مارس:
 تلفات جانی رو به افزایش است
شبکه خبری «سی.ان .ان» ساعتی پیش از مفقود شدن 10 هزار نفر در بندر «سانریکوی» ژاپن بر اثر وقوع زمین لرزه و سونامی وحشتناک خبر داد.
شبکه خبری «سی.ان .ان» ساعتی پیش از مفقود شدن 10 هزار نفر در بندر «سانریکوی» ژاپن بر اثر وقوع زمین لرزه و سونامی وحشتناک خبر داد.مسئولان محلی در منطقه «مینامی سانریکو» از توابع «میاگی» ژاپن اعلام کردند از سرنوشت حدود 10 هزار نفر از ساکنان این منطقه اطلاعی در دست نیست. با این اوصاف به نظر می رسد تلفات ناشی از این زلزله مهیب با چند ده هزار نفر افزایش خواهد یافت
به گزارش «تابناک»، پس از زمین لرزه 8.9 ریشتری روز گذشته در ژاپن که خسارات جانی چندانی بر جای نگذاشته بود، امواج سهمگین سونامی از کرانه های اقیانوس آرام به سواحل ژاپن رسید. این امواج سهمگین که گفته می شود ارتفاع آن تا حد 10 متر نیز می رسید اکثر مردم ژاپن را غافلگیر کرد تا آمار قربانیان به صورت تصاعدی افزایش یابد.

این در حالی است که منابع خبری ساعاتی پیش آمار نهایی قربانیان زلزله و سونامی اخیر در ژاپن را در حد 1500 نفر اعلام کرده بودند که با اضافه شدن این 10 هزار مفقود، میزان تلفات جانی بسیار بالا خواهد رفت.

در همین باره خبرگزاری «کیودو»شبکه حمل و نقل زمینی و هوایی در ژاپن که از روز گذشته و بدنبال زلزله و سونامی مهلک دچار اختلال شده، همچنان مختل است. برنامه بیش از چهارصد پرواز و بسیاری از قطارها لغو شده است و رفت و آمد در بسیاری از بزرگراههای ژاپن امکان پذیر نیست. بنابر اعلام وزارت حمل و نقل و گردشگری ژاپن، در مجموع چهارصد و شصت و چهار پرواز از جمله پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه سندایی در جزیره میاگی لغو شده است. راههای مواصلاتی مناطق شمال شرقی و شرقی ژاپن قطع است.

همچنین، شرکتهای هواپیمایی «آل نیپون ایرویز» و شرکت ملی هواپیمایی «ژاپن» نیز تمامی برنامه پروازهای داخلی خود را در فرودگاه «هاندا» توکیو لغو کرده اند. بیش از بیست و پنج هزار مسافر سرگردان شده اند. فرودگاه های «ایباراکی» و «هاناماکی» نیز به علت خسارات وارده به تاسیسات آنها تعطیل هستند.

مسئولان شرکت راه آهن شرق ژاپن اعلام کردند برنامه حرکت تمامی قطارهای این شرکت در خطوط «توهوکو-یاماگاتا» و «آکیتا شینکانسن» تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد شد. همچنین، سونامی چهل و پنج دهنه پل هوایی را در منطقه اوموری و سندایی از بین برده است.

اما «الجزیره» نیز لحظاتی قبل اعلام کرد میزان تشعشعات در نیروگاه هسته ای فوکوشیما به هزار برابر رسیده است.

در هیمن حال، در پی زمین لرزه ژاپن، دولت کانادا درباره احتمال وقوع سونامی در سواحل غربی این کشور هشدار داد."دیمیتری سوداس" سخنگوی نخست وزیر کانادا اعلام کرد: تصور می شود که یک سونامی با شدت ضعیف می تواند تفرجگاه های ساحلی و دیگر زیرساختهای ساحلی را در هم نوردد.

در همین باره «مهر» نوشت: دو زمین لرزه متوسط استانهای مالوکو و پاپوآ شرق اندونزی را لرزاند. اولین زمین لرزه با شدت 5.4 ریشتر در ساعت 13:04 به وقت محلی و دومین زمین لرزه با شدت 5 ریشتر در ساعت 17:45 دقیقه به وقت محلی روی داد..
تاريخ: ۱۳۸۹/۱۲/۲۲

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: