امروز: ۱۴۰۰/۹/۶
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
انفجار بزرگ در یکی از نیروگاه های هسته ای ژاپن:
 در نیروگاه هسته ای فوکوشیمای ژاپن که در اثر زلزله روز جمعه به شدت آسیب دیده، انفجاری بزرگ رخ داده است.
تصاویر تلویزیونی، وقوع یک انفجار قوی در نیروگاه هسته ای فوکوشیما را نشان دادند که دیوارها و سقف یک ساختمان را تخریب کرد و ابری بزرگ از دود خاکستری را بر فراز آن باقی گذاشت. تنها چارچوب فلزی ساختمان در جای خود باقی است
تصاویر تلویزیونی، وقوع یک انفجار قوی در نیروگاه هسته ای فوکوشیما را نشان دادند که دیوارها و سقف یک ساختمان را تخریب کرد و ابری بزرگ از دود خاکستری را بر فراز آن باقی گذاشت. تنها چارچوب فلزی ساختمان در جای خود باقی است.

هنوز مشخص نیست که آیا راکتوری در داخل ساختمان بوده یا نه. در اثر این انفجار، چهار تن از کارکنان نیروگاه مجروح شده اند.

پیشتر، مقام های ژاپنی خبر داده بودند که از این نیروگاه که در فاصله دویست و پنجاه کیلومتری شمال توکیو واقع شده، مواد رادیواکتیو نشت کرده است.

آژانس ایمنی هسته ای ژاپن می گوید بعید است که انفجار در نیروگاه هسته ای فوکوشیما به خود راکتور آسیب جدی وارد کرده باشد. این آژانس قبل از آن گفته بود که در اطراف نیروگاه فوکوشیما عنصر رادیواکتیو سزیم یافت شده که نشانگر آن است که سوخت هسته ای نیروگاه ممکن است آغاز به ذوب شدن کرده باشد.

نائوتو کان، نخست وزیر ژاپن گفته است سلامتی مردمی که در اطراف نیروگاه هسته ای فوکوشیما زندگی می کنند، اولویت اصلی دولت اوست.

وی گفته است دولت ژاپن تمام توان خود را به کار می گیرد که اطمینان پیدا کند که "حتی یک نفر هم دچار مشکلات جسمی نشود."

یکی از سخنگویان دولت ژاپن گفته است سطح تشعشعات نزدیک به این نیروگاه تحت مراقبت است. وی از ساکنان منطقه خواست آرامش خود را حفظ کنند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی می گوید به شکل اضطراری در پی اطلاعات بیشتر در باره این موضوع است.

مقام های ژاپنی وسعت منطقه تخلیه اطراف نیروگاه را از ده کیلومتر به بیست کیلومتر افزایش داده اند. اما یکی از خبرنگاران  می گوید پلیس منطقه ای واقع در فاصله شصت کیلومتری نیروگاه را بسته بود و او نتوانست جلوتر برود.

به خبرنگاران گفته شده که نزدیک تر شدن به نیروگاه بسیار خطرناک است. خبرنگار ما شاهد ماشین ها و اتوبوس هایی بوده که در حال ترک منطقه بوده اند.

پیشتر و در پی از کار افتادن سیستم خنک کننده نیروگاه هسته ای فوکوشیما، مقام های ژاپنی ده ها هزار نفر از ساکنان مناطق اطراف این نیروگاه را از محل های سکونتشان منتقل کردند.

گزارش های قبلی از افزایش فشار راکتورهای آسیب دبده این نیروگاه حکایت داشت و گفته شده بود که تلاش برای کاهش فشار این نیروگاه ها، ممکن است به نشت مواد هسته ای منجر شود.

پس از آنکه زلزله به سیستم های خنک کننده آسیب رساند، مقام های ژاپنی در پنج راکتور حالت فوق العاده اعلام کردند.

زلزله روز جمعه، شدیدترین زلزله ای است که تا کنون در ژاپن ثبت شده و گفته می شود که بیش از یک هزار نفر در اثر وقوع سونامی ناشی از آن در سواحل شرقی ژاپن کشته شده اند.

دولت ژاپن هزاران نیروی نظامی، صدها هواپیما و ده ها کشتی را روانه مناطق زلزله زده کرده است.

تصاویر هوایی از مناطق آسیب دیده بیانگر جابجایی و تخریب صدها کشتی، خودرو و ساختمان در اثر سونامی است.

کانون زلزله در ۴۰۰ کیلومتری شمال شرقی توکیو و در عمق ۲۴ کیلومتری گزارش شده است.

زلزله روز جمعه در ژاپن از نظر قدرت، پنجمین زلزله سهمگینی است که از سال ۱۹۰۰ در جهان گزارش شده است.

سونامی ناشی از این زلزله، با سرعت ۸۰۰ کیلومتر در ساعت (معادل سرعت یک هواپیمای مسافربری) عرض اقیانوس آرام را طی کرد و به جزایر هاوایی و ساحل غربی آمریکا رسید.

در اثر وقوع این زمین لرزه و سونامی ناشی از آن، بیش از یک میلیون نفر به آب آشامیدنی دسترسی ندارند، برق چهارمیلیون خانه در پایتخت ژاپن قطع شده و توقف فعالیت قطار زیرزمینی در این شهر سرگردانی مسافران را به همراه داشته است.

تاريخ: ۱۳۸۹/۱۲/۲۱

نظر کاربران
شکر خدا و سجده شکر خدا دارد این صحنه زیبا ، و ابهت و هیمنه توخالی و ببر کاغذی آمریکا و ناتو را نشان میدهد که چگونه با امداد و دست خدا و بال خشم فرشته گان خدا این جنایتکاران به دروازه جهنم فرو میروند و همانطور که طوفان سندی و سونامی آمریکا و ژاپن را شکست داد وعده الهی نابودی ستمکاران تحقق میابد و نیز این صحنه ها ثابت میکند که حوادث دیگر کشورها مانند روسیه و ایرن و وسایل ساخت چین ، که بزرگنمایی و بلند گو گذاشته میشوند چقدر بی انصافی و دور از عدالت است .
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۱/۹/۷
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: