امروز: ۱۳۹۷/۷/۲۴
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
ژاپن اعلام کرد:
 دولت ژاپن: بازسازي اين كشور زلزله زده سال ها به طول خواهد انجاميد
دولت ژاپن اعلام كرده است كه بازسازي شهرها و مناطق آسيب ديده در جريان زلزله و سونامي مرگبار ماه گذشته اين كشور، سال ها و دهه ها به طول خواهد انجاميد.
به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا و به نقل از خبرگزاري 'رويترز'، بر اساس اين گزارش، شوراي طرح بازسازي ژاپن كه يك هيئت مشاور در دولت محسوب مي شود امروز (سه شنبه) اعلام كرد: بازسازي راه ها و ساخت واحد هاي مسكوني موقت براي زلزله زدگان و همچنين بازسازي شهرهاي زلزله زده به ترتيب 3 و 4 سال به طول خواهد انجاميد.
'جون ايو' يكي از اعضاي هيئت مذكور در همين ارتباط خطاب به خبرنگاران اعلام كرد: احتمال دارد بهبود يافتن كامل اوضاع در ژاپن زمان بيشتري به طول انجامد.
وي با اشاره به شهر 'كوبه' كه در جريان زلزله سال 1995 اين كشور به شدت آسيب ديد، تصريح كرد: ما بايد اين به اين نكته توجه داشته باشيم كه مناطقي كه در جريان فاجعه اخير (زلزله و سونامي) آسيب ديده اند به مراتب جدي تر از شهر كوبه در جريان زلزله سال 1995 تخريب شده اند.
در جريان زلزله و سونامي مرگبار اخير در ژاپن، حدود 28 هزار تن كشته و مفقود و بيش از 130 هزار تن نيز آواره شده اند.
بر اساس اين گزارش، ميزان خسارات ناشي از زلزله و سونامي فاجعه بار ژاپن حدود 300 ميليارد دلار برآورد شده است.
پس از وقوع زلزله و سونامي مرگبار ماه مارس در ژاپن، نيروگاه فوكوشيما دائيچي اين كشور دچار آسيب جدي شد و كاركنان نيروگاه و متخصصان ژاپني در حال حاضر دست در دست يكديگر داده اند تا از نشت مواد راديو اكتيو جلوگيري كنند.
بر اساس اين گزارش، آژانس ايمني صنعتي و هسته اي ژاپن پس از اين واقعه 'ميزان جدي بودن خطر' در نيروگاه هسته اي فوكوشيما را از 5 به 7 افزايش داد كه اين ميزان بدترين ميزان ممكن در سطح بين المللي محسوب مي شود.
تاريخ: ۱۳۹۰/۲/۷

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: