امروز: ۱۳۹۷/۷/۲۴
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
دوست ان باشد که گیرد دست دوست:
 قدرداني نخست‌وزير ژاپن از كمك‌ها و ابراز احساسات ملت ايران نسبت به مصيبت‌ديدگان حادثه زلزله و سونا‌مي
نخست‌وزير ژاپن در پيامي از كمك‌ها و ابراز احساسات صميمانه دولت و ملت ايران نسبت به مصيبت‌ديدگان حادثه زلزله و سونامي اخير در كشورش قدرداني كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، نائو توكان در بخشي از اين پيام كه توسط سفير ژاپن در تهران براي رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس ارسال شده، آورده است " از نيات خوب اكثريت عظيم ايرانياني كه سيل همدردي و پشت‌گرمي خود را ابراز نموده‌اند ، سپاسگزارم."

وي تصريح كرد: از جانب مردم ژاپن مراتب تشكر صميمانه خود را براي ارسال چنين كمك‌هايي از سراسر دنيا ابراز مي‌دارم.

رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس نيز در پاسخ به نامه سفير ژاپن در تهران ضمن ابراز مجدد مراتب همدردي خود با مصيبت‌ديدگان اين حادثه گفت: كمك‌هاي جمهوري اسلامي ايران به ملت ژاپن در اين حادثه انعكاس احساسات دوستانه ملت ايران نسبت به مردم ژاپن مي‌باشد.

بروجردي در اين پيام با بيان اين كه ملت‌ها در طول تاريخ از اين گونه حوادث تلخ بارها تجربه كرده‌اند، افزود: تنها ملت‌هايي كه با صبر و شكيبايي مشكلات را مديريت كردند توانسته‌اند بر آنها فائق آمده و پيروز شوند.

رييس گروه دوستي پارلماني ايران - ژاپن در مجلس در ادامه اين پيام ابراز اميدواري كرد، ملت ژاپن نيز با توانمندي و تدبير مسوولين كشورشان از اين گذرگاه سخت تاريخي عبور كرده و بر مشكلات فائق آيند.

لازم به يادآوري است سفير ژاپن در تهران در نامه‌اي به بروجردي ضمن قدرداني از كمك‌ها و ابراز احساسات دولت و ملت ايران نسبت به حادثه‌ديدگان زلزله و سونامي اخير در اين كشور، متن نامه تشكر‌آميز "نائو توكان" نخست‌وزير ژاپن را خطاب به ملت ايران ارسال كرد.

متن نامه نخست‌وزير ژاپن به شرح ذيل است:

يك ماه از زمان وقوع زلزله عظيم شرق ژاپن كه باعث از دست رفتن جان 13000 نفر در زلزله و سونامي مهيب شد مي‌گذرد. حتي اكنون نيز، از بيش از 14000 نفر خبري در دست نيست و حدود 150 هزار نفر كه مجبور به تخليه ناحيه شده‌اند هنوز مجبور به اقامت در پناهگاه‌ها هستند. تسليت خود را نسبت به تمامي افرادي كه در نتيجه اين فاجعه رنج برده‌اند از ژاپني‌ها و افراد غيرژاپني و هم‌چنين نسبت به خانواده‌هايشان ابراز مي‌نمايم.

هم اكنون در حال بسيج تمامي منابع هستيم تا شرايط را در نيروگاه اتمي داي ايچي فوكوشيما تحت كنترل با ثبات درآوريم و تلاش مي‌كنيم تا وضعيت را در اولين زمان ممكن تثبيت كنيم.

اين يك ماه از زمان زلزله عظيم دوره‌اي بسيار صعب و طاقت‌فرسا براي ژاپن بوده است. ولي در عين حال، دوره‌اي را شاهد بوده‌ا‌يم كه در آن ژاپن بار ديگر دريافت و شكرگزار بود كه در كنار جهانيان با هم ايستاده‌ايم.

تا اين زمان، بيش از 130 ملت و منطقه، حدود 40 سازمان بين‌المللي، تعدادي از سازمان‌هاي غيردولتي و مردم از سراسر دنيا بهترين آرزوهايشان را به سويمان روانه ساخته‌اند و علاوه بر اين حمايت و همبستگي خود را به واسطه كمك‌هاي اعطايي و ساير طرق بيان داشته‌اند.

كشورها و مناطق، امدادگران را به سرعت گسيل داشتند تا سريعا عمليات نجات را در مناطق آسيب ديده به انجام رسانند و اقلامي نظير غذا، تجهيزات پزشكي و پتو تدارك ديدند. اين كمك‌ها هم‌چنين تشويق صميمانه‌اي را براي بلاديدگان به همراه داشت. علاوه بر اين، ما هزاران درناي كاغذي "اوريگامي" دريافت كرده‌ايم كه مشتاقانه توسط كودكان ملل دوردست با آرزوي بازسازي مناطق فاجعه ديده ساخته شده است.

هم‌چنين مايليم كه توجه شما را به نيات خوب اكثريت عظيم ايرانياني كه سيل همدردي و پشت گرمي خود را ابراز نموده‌اند جلب نماييم. جمعيت هلال احمر ايران كمك‌هاي غذايي خود را به ژاپن ارسال نموده است كه از اين بابت سپاسگزاريم.

از جانب مردم ژاپن، مراتب تشكرات صميمانه خود را براي چنين كمك‌هايي از سراسر دنيا ابراز مي‌نمايم.

ترديدي نيست كه ژاپن بهبود خواهد يافت، دوباره پرتحرك و سرزنده خواهد شد و به كشوري شگفت‌انگيزتر از پيش بدل خواهد شد. در پاسخ به تشويق‌هاي صميمانه و همبستگي جامعه بين المللي با ژاپن، تصور مي‌كنم كه اكنون بر ما واجب شده است كه تولدي دوباره را تجربه كنيم و اين بهترين راه براي جبران توجهات مهربانانه شماست. عميقا اعتقاد دارم كه با بهره‌گيري از توان ذاتي مردم ژاپن و همكاري صميمانه جامعه بين‌المللي، بدون شكست به اين مهم دست خواهيم يافت.

هم‌چنين مصمم هستم كه ژاپن، كمك هاي دوستانه‌اي را كه از سراسر جهان دريافت نموده است با ايفاي سهم خويش در همكاري‌هاي بين‌المللي، قطعا جبران خواهد نمود.

با اين هدف، با نهايت توانم براي تحقق بازسازي ژاپن تلاش خواهم كرد.

نائو توكان

نخست‌وزير ژاپن

دوست آن باشد كه گيرد دست دوست

در پريشان‌حالي و درماندگي


تاريخ: ۱۳۹۰/۲/۵

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: