امروز: ۱۳۹۹/۱/۱۲
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
استاد در بستر بیماری:
 دعایی برای استاد
این رسم معهود ماست زیستن در غفلت وتجاهل و ماندن در گل وکار خویش.خبر خوابیدن در بستری بیماری  استاد بیژن دفتری بیش از آن که نگران کننده باشد تاسف بار وملالت آور بود .چه میزان واندازه ی غفلت وغوطه وری مان در امواج سهمگین زندگی وفروبستگی کار وبارمان رابیشتر به رخ کشید.از سعید متانی شنیدم ونخستین واکنش ، برآوردن آه از نهادم بود .آهی که از غفلت وخواب زمستانی دیرینه مان بر می آمد
وتاسف از خودپرستیدن ما وغرق در خود شدن .

بیژن دفتری اکنون بیمار است واین شاید امری طبیعی تلقی گردد انسان با درد ورنج وبیماری هم نشین وهم ساز است  واین اتفاق شاید برای همه ی ما آدمیان هر روز تکرار شود ولی مگر در این سرزمین ودیار چند بیژن دفتری می زی اند.


استاد
ما از سال های دور دست واز میان گرد وغبار و سرمای جانسوز وگرمای طاقت فرسا ی حوادث وسوانح این سرزمین تا بدین جا رسیده است ومگر این دانش وتجربه واندوختن گنج به راحتی میسر وفراهم شده است.!!

شاید
این نوشته دردی از  دردها ی استاد نکاهد وشاید بسیاری آن را طبیعی بیا نگارند اما بیژن دفتری در بستر بیمار ی ست و ما بسیار دل نگران ! دل نگران خود وغفلت مان وماندنمان در زمان .زمانی که از دانستن حال وروز معلمان ودوستانمان مارا غافل نموده است.

 دست های دعا ونغمه های تضرع را به آسمان بلند کردن اکنون به اقدامی سنگین وطاقت فرسا برای ما بدل شده است چه دیگر زمین ماوای  امن و ابدی مان شده است وآسمان گویی در قهری جانکاه با ما ست ولی امید هم چنان زنده است وبار دیگر تلاش وعزم مان را در نگاه وبازو و دل هایمان جمع می کنیم واز دهان ودل بر می آریم که:

اللهم اشف کل مریض به فاطمه وابیها وبعلها وبنیها


سید مجتبی احمدی
  
تاريخ: ۱۳۹۱/۱/۲۹

نظر کاربران
ای که تورفتی استاد
یادگار های توهنوز پابرجاست ای استاد
خدا مرحوم دفتری رابیامرزد.
بنده دوست برادرزاده ایشون هستم .
نوشته شده توسط دوست سینادفتری برادرزاده مرحوم بیژن دفتری در تاریخ ۱۳۹۴/۳/۲۲

خدا به ما در این مصیبت ها صبر بدهد .......
حقیر شاهد تلاشهای فراوان ایشان در بم و خیلی جاهای دیگر بوده ام ...
شادی روح بزرگش صلوات
بیماران را هم دعا کنیم
علیپور
نوشته شده توسط حسین از شهرری در تاریخ ۱۳۹۴/۲/۲۸

هیچکس جز تو سرود زیبای یاری رساندن بر قله های رفیع عشق را بی هیچ ادعا و چشمداشتی فریاد نمی کرد ، و آنگاه که باید یاری می شدی ، هیچکس را یارای یاری رساندن به تو نبود.
ناباورانه روزها را گذراندیم ، بدون حضور او * حاج بیژن دفتری بشلی* پدر امداد و نجات ایران
هنوز با گذشت 365 روز نامش با واژه مرحوم بیگانه است.
بیادش و به پاس عملکرد جاویدش در عرصه امدادو نجات ایران فاتحه مع الصلوات و الاخلاص
نوشته شده توسط سمیه دفتری بشلی در تاریخ ۱۳۹۳/۹/۱۲

فوت دایی بزرگوارتان را از صمیم قلب خدمت شما و تمام دوستدارانشان تسلیت میگم.
م.ن از مازیارساری
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۲۶

یاد باد انکه مرا یاد اموخت ادمی نان خورد از دولت یاد روحش شاد
نوشته شده توسط مجید در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۲۳

او برای ما مثل یک پدر بود.
نوشته شده توسط امید فرخی در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۹

وصیت دایی بزرگوارم مرحوم حاج بیژن دفتری
روی سنگ مزارم بنویسید امدادگر بوده ام و امدادگر خواهم ماند. خدا رحمتشون کنه
نوشته شده توسط آرزو مرادی فر در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۹

با سلام و احترام و تعظيم :حاجي افسانه نبود واقعيتي ملموس از انسانيت و مرامي جاري در جريان زندگي بود كه به آرامي با تبسمي از روي محبت از كنار همه ما مي گذشت گاهي او را ميديدند و گاهي منكر همه آنچه پروردگار هستي به او اعطا كرده بود ميشدند چون توان پرواز و همتاي در خصلت هاي انساني و بشر دوستانه او را نداشتند چنگي بچگانه بر بال سيمرغ او ميزدند بهر تقدير حاج بيژن رفت و خاطره او در بين همه امدادگر ان و همكاران صدوق سخت كوش و بي مدعايش ماند آنانكه خود امروز استادي در عرصه امداد ونجات هستند جادهها او را ميشناسند از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب در تمام پايگاه هاي امداد ونجات كه حاجي بعنوان خانه خود و امدادگران را بعنوان برادران و فرزندان خود ميدانست او را به نيكي ميشناسند .ذهن آشفته من و غم از دست او بماند تا بعد از خاكسپاري شايد ناگفته هاي را مي بايست گفت.
ارادتمند: سعيد دفتري 15/9/1392
نوشته شده توسط سعيددفتري در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۴

دفترعمرتو هر چند
بسته شد لیک
بعد ازاین نام ترا زمزمه خواهند نمود
به بزرگی به شکوه
جاده ها ،حادثه ها
ای ابر مرد بزرگ امداد
شعر:علی شهودی تبریز- خادم روابط عمومی هلال احمر آذربایجان شرقی
نوشته شده توسط شهودی در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۴

فوت ايشان را به همه دوستدارانشان تسليت ميگويم، روحش شاد.
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۳

حاج بیژن عزیز ، پدر امداد ایران ، به جاودانه ها پیوست.
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۳

حاج بیژن عزیز ، پدر امداد ایران ، به جاودانه ها پیوست.
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۳

دانشنامه آزاد ویکی پدیای فارسی
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%DB%8C%DA%98%D9%86_%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1%DB%8C_%D8%A8%D8%B4%D9%84%DB%8C
نوشته شده توسط محمدصفر لفوتی در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۳

استاد بیژن دفتری بشلی، مسوولی میهن پرست و مردم دار، پدر امداد و نجات ایران، پیر و پیشکسوت صلیب سرخ جهانی، بنیانگذار طرح شبکه امداد و نجات، رییس سابق سازمان امداد و نجات ایران و اولین مدرس هلال احمر، در بستر بیماری است و نیازمند دعای ملت ایران!
http://www.mazandnume.com/?PNID=V17617


نوشته شده توسط محمدصفر لفوتی در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۳

با سلام و احترام و تعظيم : سردار فرهاد صادقي مشاور اقتصادي و مدير عامل سابق صنايع نساجي هلال زمان مرحوم دكتر وحيد بذل عنايت كردند و با حقير تماس گرفتند جوياي حال حاجي شدند محبت بسياري نسبت به حاجي ابراز داشتند و از ايشان نيز در بيمارستان عيادت نمودند من سابقه وادبيات كفتمان اين دو را از سالهاي دور ميشناختم بخاطر همين ديروز وقتي حاجي را ديدم سئوال كردم حاج فرهاد به ملاقات آمد ؟ به علامت تاييد سرشان را تكان دادند و در همان حال بيماري لبخندي در چهره اش آشكار شد كه زيبا بود. ارادتمند: سعيد دفتري
نوشته شده توسط سعيد دفتري در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۳

با سلام و احترام و تعظیم :سه شنبه مقارن ساعت 15.30مورخ 12/9/92براي ديدن حاجي رفتم بيمارستان وقتي به طبقه چهارم رسيدم جمعيت زيادي در انتظار بودند در حدي كه خود را غريبه يافتم بهر شكل بود حاجي را ديدم سطح هوشياري ايشان 14 بود بعد چند شوخي كه با حاجي كردم اصرار داشت كه لوله تنفسي را برايش خارج كنم من كه اين اجازه رانداشتم پرستار را صدا كردم و خواسته حاجي را گفتم كه پرستار توضيح لازم را به حاجي داد بعد از رفتن پرستار حاجي با آن نگاه مخصوص اعتراضش را به من فهماند ولي كاري نمي توانستم انجام دهم .
ارادتمند: سعيد دفتري
نوشته شده توسط سعيد دفتري در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۳

امام جعفر صادق(ع): در جواهر القرآن مسطور است که هر کس سوره (فاتحه) را میان نافله صبح و نماز صبح بخواند به نیت صحت از آن بیماری شفا یابد، دوستان در نماز صبح حاج بیژن عزیز فراموش نشه.
" بسم الله الرحمن الرحيم يا منزل الشفا و يذهب الداء صل علي محمد و اله و انزل علي وجهي الشفاء"
نوشته شده توسط سمیه دفتری در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۲

با سلام و احترام و تعظیم :دوشنبه مقارن ساعت 21مورخ 11/9/1392 در بيمارستان ابن سينا طبقه چهارم خدمت حاج آقا رسيدم به ايشان دستگاه اكسيژن وصل بود بخاطر تحمل وضعيت سطح هشياري حاجي را پايين آورده بودند مع الوصف من را شناخت .
شفا فقط از خداست
اللَّهُ يَتَوَفَّى الأنْفُسَ حِينَ مَوْتِهَا وَالَّتِي لَمْ تَمُتْ فِي مَنَامِهَا فَيُمْسِكُ الَّتِي قَضَى عَلَيْهَا الْمَوْتَ وَيُرْسِلُ الأخْرَى إِلَى أَجَلٍ مُسَمًّى إِنَّ فِي ذَلِكَ لآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ (سوره زمر)
ارادتمند:سعيد دفتري
نوشته شده توسط سعيد دفتري در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۱

بحق مادر سادات خدايا شفا عنايت كن

زندگی دفتری از خاطره هاست /یک نفر همسفر سختیهاست
نوشته شده توسط مجيد در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۰

با سلام و احترام و تعظیم : 6آذر1392جناب دكتر سيد احمد موسوي دبير كل جمعيت هلال احمر بذل عنايت فرمودند به همراه حاج آقا گنج آبادي مشاور محترم رياست جمعيت هلال احمر از حاج بيژن در بيمارستان ابن سينا عيادت كردند.
اللهم لا اله الا انت العلی العظيم ذو السلطان القديم و المن العظيم و الوجه الکريم
ارادتمند:سعيد دفتري
نوشته شده توسط سعيد دفتري در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۰

با سلام و احترام و تعظیم ؛امروز 9آذر92 استاد ارجمند دکتر احمد علي نوربالا (رييس سابق جمعيت هلال احمر)از حاج آقا عیادت کردند .طبق اظهارات خانواده حاجي ااز اين ديدار بسيار شاد شدند. دريغ ام آمدخاطره اي از حاجي در خصوص دكتر نوربالا را تعريف نكنم به مناسبتي به همراه حاجي در جاده كندوان به شمال بوديم در بين راه صحبتهاي كه معمولا در سفر ها مي شود از حاجي سئوال كردم نظر شما در دورهاي كه با دكتر نور بالا كار كرديد در خصوص ايشان چيست ايشان مكثي كرد و خيلي محكم و جدي گفت ايشان انسان مقدسي است كه بايد قدر دانست و در ادامه گفتند ايشان(منظور دكتر نوربالا) هيچگاه حتي يك دستور خارج از ضوابط و تقوي به من ندادند بعد چند لحظه سكوت عميقي كردند.
ارادتمند:سعيد دفتري
نوشته شده توسط سعيددفتري در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۰

لطفا" دعای ام یجیب رو به نیت شفای حاجی بخونید. امشب
ضربان قلب حاجی نا منظم شده و به بخش ای سی یو منتقلش کردن. تو رو خدا دعاش کنید.
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۹

با سلام و احترام و تعظیم ؛امروز 8آذر 1392جناب دكتر حسين طلا نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي به همرا آقاي جنيدي رييش محترم جمعيت هلال احمر شهر تهران در طبقه پنجم بيمارستان ابن سينا جهت عيادت از حاج آقا حضور يافتند كه مهندس علي بخشنده به نيابت از خانواده حاج آقا مراتب تشكر را بحضور ايشان اعلام نمودند ارادتمند: سعيد دفتري
اللهم اشف کل مریض
نوشته شده توسط سعيد دفتري در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۹

با سلام و احترام و تعظیم :امروز 6آذر1392ساعت 11.33صبح است حاجي در بستر بيماري طبقه پنجم بيمارستان ابن سينا است حاج آقا گنج آبادي بذل عنايت فرمودند و با حقير تماس گرفته جوياي حال حاجي بيژن شدند گويا ايشان با گروهي از دوستان جمعيت قراراست قبل از ظهر به ملاقات حاجي بروند من هم بر حسب وظيفه به همراه حاج آقا بيژن تماس گرفتم حاجي آنژين كرده بود و به سختي صحبت ميكرد به ايشان اطلاع ذاذم همراهان ايشان گفتند كه حاج آقا وقتی اسم حاج آقا گنج آبادي را شنيد خيلي خوشحال شد الحمدا... ارادتمند:سعید دفتری
نوشته شده توسط سعيد دفتري در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۶

با سلام و احترام و تعظيم به همه دوستان كه با مهرباني از حاجي ياد مي كنند امروز 4آذر 1392است و حاجي در بيمارستان ابن سينا بستري است بيش از هر چيز به دعاي دوستان نزد پروردگار هستي. شفا بخشي كه اراده اش سترگ و بخشش بي منتهاست (ذلِكُمُ اللَّهُ رَبُّكُمْ لا إِلهَ إِلَّا هُوَ خالِقُ كُلِّ شَيْ‏ءٍ")نيازمند است.
جالب اينجاست ايشان در نهايت ضعف از ما سراغ وضعيت مردم خانقين و كرمانشاه الخصوص مردم قصر شيرين و سر پل ذهاب را مي گيرد به پدر امداد ايران و پير امداد جهان اطمينان ميدهيم امروز شاگردانش هريك خود استادي بي نظير هستند و ايشان با تبسمي شيرين و از سر رضايت آرام مي گيرد . محتاج دعا؛
بسم الله الرحمن الرحيم يا هو يا من هو يا من ليس الا هو صل علي محمد و آل محمد(ص)
ارادتمند:سعيددفتري
نوشته شده توسط سعيد دفتري در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۵

با سلام و احترام و تعظيم به همه دوستان كه با مهرباني از حاجي ياد مي كنند امروز 4آذر 1392است و حاجي در بيمارستان ابن سينا بستري است بيش از هر چيز به دعاي دوستان نزد پروردگار هستي. شفا بخشي كه اراده اش سترگ و بخشش بي منتهاست (ذلِكُمُ اللَّهُ رَبُّكُمْ لا إِلهَ إِلَّا هُوَ خالِقُ كُلِّ شَيْ‏ءٍ")نيازمند است.
جالب اينجاست ايشان در نهايت ضعف از ما سراغ وضعيت مردم خانقين و كرمانشاه الخصوص مردم قصر شيرين و سر پل ذهاب را مي گيرد به پدر امداد ايران و پير امداد جهان اطمينان ميدهيم امروز شاگردانش هريك خود استادي بي نظير هستند و ايشان با تبسمي شيرين و از سر رضايت آرام مي گيرد . محتاج دعا؛
بسم الله الرحمن الرحيم يا هو يا من هو يا من ليس الا هو صل علي محمد و آل محمد(ص)
ارادتمند:سعيددفتري
نوشته شده توسط سعيد دفتري در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۵

من"ارگ بمم"خشت به خشتم متلاشی*تو نقش جهان"هر وجبت "ترمه و کاشی*در هر نفس این است دعایم همه جانا*در زیرو بم زندگی آزرده نباشی_به امید سلامتی و کامروایی
نوشته شده توسط نجاتگر خاکی در تاریخ ۱۳۹۲/۸/۱۵

هر چند از سال ها قبل در جریان دست و پنجه نرم کردن این همکار بزرگوار با بیماری بوده ام، اما باز هم متاثر شدم.
امیدوارم شفا پیدا کنند.
به آرزوی دیدار مجدد این استاد و دوست گرامی.
نوشته شده توسط رضا استادسرائی در تاریخ ۱۳۹۲/۷/۱۴

از همه ی شما دوستان ممنونیم خسته نباشید خدا قوت
نوشته شده توسط محمد علی دفتری در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۵

كاش استاد دوباره بياد تو جمع دانشجوهاش.جاش خيلي خاليه.
منم شاگرد استاد دفتري بودم و انصافا آموخته هام از ايشان با هيچ چيز قابل قياس نيست . منتظر حضور تون هستيم استاد.
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۲/۳/۲۸

وقتی خبر سلامتی استاد رو خوندم انقدر خوشحال شدم که درپوست خودم نمی گنجم. یزدان نگهدار استادان باد.
نوشته شده توسط م.ز در تاریخ ۱۳۹۱/۱۱/۸

خدا را شكر
الحمدا.. استاد حالش خوب شده دوستان.
خداوند هميشه نگهدارش باشه. وجودش و تجربياتش گنجي است براي ما.
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۱/۱۰/۲۶

اسم اقای دفتری رااز شما در کلاس شنیدم.امیدوارم خداوند به حرمت عالمان با عمل سلامتی به ایشان عنایت فرماید
نوشته شده توسط mjs در تاریخ ۱۳۹۱/۱۰/۸

استاد دلمون برات خیلی تنگ شده از خدا میخواهیم یکبار دیگه شما رو تو جمع دانشجویی ما قرار بده.
سه امن یوجیب.. برای سلامتی استاد عزیزمون بخونبم
نوشته شده توسط سجاد در تاریخ ۱۳۹۱/۷/۱۱

فقط می توان گفت :
اللهم اشف کل مریض
اللهم اشف کل مریض
اللهم اشف کل مریض
امین یا رب العالمین
نوشته شده توسط محمد در تاریخ ۱۳۹۱/۷/۱۱

من از شاگردان استاد بودم و از خداوند برای ایشان طول عمر وسلامتی خواستارم . از زحمات شما همکاران نیز برای اعلام این مطلب کمال تشکر را دارم .
نوشته شده توسط صلاح الدین خسروی در تاریخ ۱۳۹۱/۷/۷

چو آب روی لاله و گل بوی فیض حسن توست ای ابر بر من خاکی ببار لطف.
درسته من شاگرد خود استاد نبودم ولی استادم درسهای ایشان رو به من یاد دادن.
امید وارم که با تنی سالم به آغوش خانواده باز گردن.
نوشته شده توسط امدادگر مراغه در تاریخ ۱۳۹۱/۶/۲۵

از شنيدن خبر بيماري استاد بزرگوار متاسف شدم بنده هم براي سلامتي ايشان آرزوي سلامت و موفقيت از در گاه خداوند متعال را دارم
نوشته شده توسط كامبيز عدناني در تاریخ ۱۳۹۱/۵/۷

خدای بزرگ نگهدارت باشه استاد. به امید روزی که به سلامتی کامل باز گردین.
نوشته شده توسط همیشه شاگرد در تاریخ ۱۳۹۱/۵/۴

یا رب دل دوستان پر از غم نکنی
با تیر قضا قامت ما خم نکنی
ای چرخ تو را به حق قرآن سوگند
یک موی ز عزیز ما کم نکنی
برای سلامتی دایی بزرگوارم که وجودش شمع محفل فامیل است صلوات
نوشته شده توسط آرزو مرادی فر در تاریخ ۱۳۹۱/۴/۲۸

با سلام هرگز نمیرد آنکه دلش زنده است به عشق از خداوند بزرگ برای دوست و همکار واستاد وهمدوره خدمتی ام برادر حاج بیثن دفتری آرزوی سلامتی و شفا از خداوند بزرگ طلب مینمایم
نوشته شده توسط غ- ربیع مفدم در تاریخ ۱۳۹۱/۴/۲۶

دیدگانت از همیشه شادتر / شهر قلبت زنده و آبادتر
غصه هایت دم به دم ای مهربان / در گذرگاه زمان بر بادتر

آقای احمدی عزیز!ممنون از لطف شما که هر چند این خبر تاسف برانگیز را اطلاع رسانی کردید ولی خواهشنا از حال استاد بیژن دفتری ما را بی خبر نگذارید .
هر کس این خبر راشنیدبرای سلامتی ایشان از صمیم قلب دعا کرد. منتظر خبر بهبودی ایشان و عکسهای سلامتی ایشان هستیم .
نوشته شده توسط امدادگر قدیمی در تاریخ ۱۳۹۱/۴/۲۵

از خداوند بزرگ خواهانم شفاي عاجل دارم و
اميد وارم هرچه زودتر ايشان سلامتي خود را بدست آورده و به جمع دوستان باز گردند . امين يارب العالمين .
نوشته شده توسط بادامي در تاریخ ۱۳۹۱/۴/۲۵

سرزمین حقیقی ما قلب کسانی است که دوستشان داریم . برای استاد دفتری عزیز از درگاه حضرت احدیت درخواست شفا و بهبودی میکنم:
زمانیه شهری
نوشته شده توسط زمانیه شهری در تاریخ ۱۳۹۱/۴/۲۴

بسم الله الرحمن الرحيم

يا منزل الشفا و يذهب الداء صل علي محمد و اله و انزل علي وجهي الشفاء
هیچ گاه خاطره ی تلاش های بی وقفه ، پیگیری و سخت کوشی شما در ابعادهای مختلف مدیریتی، اجرایی،آموزشی،پژوهشی از یادها نمی رود و انشاالله هر چه زودتر شفای عاجل حاصل گردد که در آینده نزدیک نیز از حضور پر شور شما بهره مند و برخوردار باشیم . به امید آنروز

نوشته شده توسط افشین قانع در تاریخ ۱۳۹۱/۴/۲۲

درود بر این مرد پاک
وجود آقای بیژن دفتری موهبتی بی نظیر برای همه ما محسوب می شود.تجربیات ایشان حاصل یک عمر تلاش خستگی ناپذیر است.آرزوی سلامتی همراه با عزت و سربلندی برایشان دارم.
دعای خیر همه دوستداران ایشان, بدرقه راهشان باد.
نوشته شده توسط جوانبخت در تاریخ ۱۳۹۱/۴/۱۴

سراپا اگر زرد و پژمرده ایم
ولی دل به پاییز نسپرده ایم
چو گلدان خالی لب پنجره
پر از خاطرات ترک خورده ایم

سلام و درود بر تمامی خادمان عرصه های عشق و ایثار.

انشاءالله این خبره فعالیت های امدادی سلامت خود را باز یافته و نسل جوان و آینده ساز ایران اسلامی از تجربیات بی بدلیل این استاد گرانقدر استفاده نمایند.

یا علی
نوشته شده توسط عباس یوسفی در تاریخ ۱۳۹۱/۴/۵

ابتدا کة عکس استاد دفتری را در روی مانیتور دیدم خیلی افسوس خوردم کة چقدر آقای دفتری پیر شده ونگاه آن میکردم بعد کة نوشتة را خواندم خیلی ناراحت از کسالتی که برایشان پیش امده بهر صورت از صمیم قلبم دعاگو یشان هستم از جناب آقای دکتر احمدی و همکاران محترمشان که اطلاع رسانی میکنند خیلی متشکرم چینگ آبادی؟
نوشته شده توسط چینگ آبادی در تاریخ ۱۳۹۱/۴/۴

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

برای استاد ارجمند و پیش کسوت عرصه امداد و نجات کشور از درگاه حضرت احدیت درخواست شفا و بهبودی میکنم .
نوشته شده توسط محسن - اصفهان در تاریخ ۱۳۹۱/۳/۲۸

با سلام شما را از طريق برادر زاده تان سينا خان دفتري شناخته ام و از بزرگواري هاي شما فراوان شنيده ام اميدوارم هميشه سلامت باشيد.
نوشته شده توسط اميد زنده در تاریخ ۱۳۹۱/۳/۹

با سلام و احترام درهمه سالهای حوادث و سوانح این کشور از زلزله رودبار و منجیل به بعد استاد به همه امدادگران و مدیران عملیات و . . . درس داده است.در صحنه عملیات ، کلاس درس یا همایش و سخنرانی ، فرقی نداشته است . یقین دارم که به سلامتی این بیماری را پشت سر می گذارد.درجوار بارگاه علی بن موسی الرضا سلامتی و شفای ایشان را از خداوند بزرگ مسئلت می کنیم.
از دوست عزیزم جناب آقای دکتر احمدی که به این امور مهم توجه دارند نیز سپاسگزارم که گاهی زنگی را به صدا در می آورد.....
نوشته شده توسط توکلی در تاریخ ۱۳۹۱/۳/۹

خبر ناخوشایند بیماری دکتر بیژن دفتری همه کسانی را قدر خدمت و خدمتگزاری در راه خدا را میدانند متاثر کرده است و دکتر بیژن دفتری کسی است سالهای عمر خود را صرف این امور کرده است و چه سعادتی بالاترین از این....
از خداوند منان خواستاریم این بزرگ مرد را هرچه زودتر سلامتی عطا فرمایید تا بتوانیم بیشتر از دریای بیکران علم و دانش و اتسانیت ایشان بهره مند گردیم...آمین....
نوشته شده توسط محمدهادی دفتری بشلی در تاریخ ۱۳۹۱/۳/۴

استاد بیژن دفتری تجربه و خاطره سالهای متمادی امداد و نجات در حوادث این کشور است
ای کاش این تجربیات مکتوب می شد

نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۱/۳/۳

یک لحظه چشمها رو ببندیم و خالصانه برای سلامتی مردی دعا کنیم که سی سال هر جای این سرزمین که سیل بود زلرله بود آواره بود و حادثه بود او هم آنجا بود
مردی که قلبش کتیبه نانوشته روزهای پرالتهاب و سخت این مرز و بوم است
نوشته شده توسط امدادگر در تاریخ ۱۳۹۱/۳/۱

بنام دو گل بهشت. يكي ”عشق”و ديگري ”سرنوشت”. به قلم گفتم بنويس ،هر چه خواست نوشت ،منو خاك پاي شما و شما را تاج سر ما نوشت.
خدايا جانم را بگير ولي سلامتي را به عزيزانم برگردان. يا امام زاده يونس رضا شفاي عزيزانم ،بخصوص استاد را ازت ميخوام.
نوشته شده توسط سينا دفتري بشلي برادر زاده ي دكتر حاج بيژن دفتري پدر امداد ايران در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۲۵

امدادگر پیر و بیمار استاد حاج بیژن دفتری در سالگرد حادثه دلخراش زلزله بم که در جمعیت هلال احمر مازندران برگزار شد از قول جنید نهاوندی فرمودند: بلا چراغ عاقلان است ، بیدار کننده مریدان و هلاک کننده غافلان است.
و این بود که اقای مهندس ولیپور مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران تصریح کرد تجربه بم ، تلنگری برای برنامه ریزان بود تا با تدبیر و برنامه ریزی از وقوع این قبیل حوادث و بلایا پیشگیری شود.
نوشته شده توسط امداگر داوطلب جمعیت هلال احمر - هرمز دفتری در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۲۴

از ابر انسان است که انسانهای برتر دلگرمی و شجاعت می گیرند و از پدر امداد ایران استاد بیژن دفتری است که امدادگران بزرگی پرورش می یابند .
این بزرگمرد نتنها ستون خاندان و شهرش بلکه ستون یک کشور است.
از آقای احمدی و همه دوستان دعاگو تشکر می کنم.
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۲۳

کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز
باشد که بازبینیم دیدار آشنا را
ده روزه مهر گردون افسانه است و افسون
نیکی به جای یاران فرصت شمار یارا
در حلقه گل و مل خوش خواند دوش بلبل
هات الصبوح هبوا یا ایها السکارا
ای صاحب کرامت شکرانه سلامت
روزی تفقدی کن درویش بی‌نوا را

دعای خیر برای صحت و عافیت دوست، مشوق تلاش در عرصه امداد ، صبور و همراه و یک دنیا خاطره از سفرها و ماموریتها در سالیانی از سالها زود به حلقه رفیقان بازگردند....انشاله
نوشته شده توسط شهریار مزیدآبادی در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۱۹

بني ادم اعضاي يك پيكرنتد
كه در افرينش يك گوهرند
چو عضوي بدرد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار

خبري بسيار تاسف بار و ناراحت كننده است نه اينكه چون آقاي دفتري زماني كارمند هلال احمر بوده است اما واقعيت درد و بيماري براي همه سخت است
.... اما چه خوب است انسان ها تا زماني كه سالم و روي پا هستند درد همديگر را درك كنند

به قول شاعر
زندگي صحنه يكتاي هنرمندي ماست
صحنه پيوسته بجاست
خرم آن نغمه كه مردم بسپارند بياد
نوشته شده توسط آشنا در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۱۶

درود ..از اینکه به یاد استاد حاج بیژن دفتری بودید بسیار سپاس گزارم...استاد چندیست از بستر بیماری بیمارستان مرخص و در منزل در بستر بیماری ای شدید رنج می برد!!! احوالش بسیار نا خوش و شدیدا نیازمند دعای دوستدارانش در درگاه خداوند باری تعالی است! و از خداوند سبحان برای اوکه همیشه دلش برای نه تنها ایرانیان بلکه برای تمامی هم نوعان و بشریت می تپید دعا می کنیم و امیدواریم از این بیماری جافرسا نجات یافته و مجددا دنیا و ایران از تجربیات ارزنده این بزرگ مرد امدادو نجات بهره مند گردد.انشاالله
نوشته شده توسط محمدصفرلفوتی"فریاد" در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۱۴

امیدوارم ایشان که استاد مدیریت بحران هستند این بحران را هم به خوبی مدیریت کنند و از پس بیماری برآیند مطمئنم خدا با ایشان است و یاریشان می کند.
نوشته شده توسط مرجان علوی در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۱۳

دمش گرمو و سرش خوش باد
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۱۱

بنام خدا
از تمامی دوستان خواهش می کنم برای شفای ایشان هفت مرتبه سوره حمد را قرائت نمایند
نوشته شده توسط بهلول در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۶

پروردگارا
سلامتی را همچون دانه های برف
آرام و بیصدا
به سرزمین قلب عزیزمان
بباران
آمین
نوشته شده توسط آبتین در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۴

باعرض سلام خدمت جناب آقاي دكتراحمدي
ازخداوند منان خواهانم آقاي دفتري كه عمرش رادرجهت خدمت به مردم حادثه ديده ونيازمند سپري نمود شفاي عاجل عنايت نمايدوبه شماهم توفيق بيش ازپيش درجهت خدمت به مردم عنايت فرمايد. آمين
نوشته شده توسط احمد حبيبي در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۴

هو الشافی ....


درد آشنای روز های سخت...دیروز نتونستم به کلاس استاد برسم..همش نگران بودم که به کلاس نرسیدم و از تجربیات استاد دفتری نتونستم استفاده کنم...

الان که خبر را شنیدم بسیار ناراحت شدم...انشا الله زودتر سلامتی پیدا کنند...ایمن بمانید صمیمی
نوشته شده توسط میلاد صمیمی نعمتی در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۴

خداوند اين مردبزرگ وخادم واثرگذار را شفاي عاجل مرحمت بفرمايد. حسين شاهمرادي

نوشته شده توسط حسين شاهمرادي در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۳

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء
برای استاد ارجمند و پیش کسوت عرصه امداد و نجات کشور از درگاه حضرت احدیت درخواست شفا و بهبودی میکنم و برای خودمان نیز آرزوی کسب معرفت بیشتر. آمین یا رب العالمین
نوشته شده توسط احمد سلطانی در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۲

لطفا مشاهده فرمایید
www.inrc.ir
نوشته شده توسط haghi در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۲

انشا الله سلامتی ایشان حاصل میشود. ما دعاگوی ایشان هستیم.یاحق
نوشته شده توسط حامدحقی در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۲

....نمیشه ،امکان نداره کسی درد آشنای هلال باشه و وقتی نام سر دفتر این طومار آورده بشه سکوت اختیار کنه ،نامی که با امداد عجین شده و یادآور تلاش بزرگ مردیست که از کوچه پس کوچه های گم نامی به بزرگراه یاد و خاطره رسید و بر لوح دل اهالی این خاک همیشگی شد. کاش بتوانیم اندیشه اش را دریابیم و بکار بندیم. ما را که به کوی نیک نامی گذر ندادند امید است یاران در آن کوی یادی از یاران آرند. باز هم به رسم دلهای شکسته تفالی بر حافظ زدم و با هم صحبتی آن یار دیرین یادی از این استاد عزیز کردم و گره ای از بغضم گشودم.................دل می رود زدستم صاحبدلان خدا را -دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا- کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز -باشد که باز بینیم دیدار آشنا را-ده روز مهر گردون افسانه است و افسون-نیکی به جای یاران فرصت شمار یارا-در کوی نیک نامی ما را گذر ندادند-گر تو نمی پسندی تغییر کن قضا را....
نوشته شده توسط داوود بلوچی در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۲

با سلام
برای ایشان که بدرستی اسوه اخلاق و مدیریت در بحران برای امدادگران و مدیران هستند شفای عاجل از خداوند سبحان مسئلت دارم
نوشته شده توسط محمد سلیمانی در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۲

خدایا به عظمت ایام فاطمیه به همه بیماران و از جمله آقای دفتری عزیز که همیشه قلبش برای نجات انسانها می تپید شفای عاجل عنایت فرما و قلبش را برای بازتپیدن حفظ فرما 0
نوشته شده توسط مهدی در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۲

درود..استادحاج بیژن دفتری رئیس سابق سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر ایران و مدیر قعلی مرکز علمی و دانشگاه علمی کاربردی سوانح کشور در بستر بیماری است..برای سلامتی اش دعا کنیم چرا که او همیشه قلبش برای سلامتی ایرانیان می تپید و امدادونجات ایران مدئون زحمات و تلاش های شبانه روزی اوست
نوشته شده توسط ایرانی در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۱

از درگاه خداوند متعال شفای عاجل مسئلت دارم.
نوشته شده توسط سعید رهبر سوره در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۳۰

از خدای عظیم پرورش دهنده عرش عظیم مسئلت میکنیم شفای استاد گرانقدر وفرزانه را
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۳۰

از شنیدن این خبر بسیار متاسف شدم و از خداوند منان برای ایشان استاد و معلم بزرگ در خصوص مدیریت بحران آرزوی صحت یهروزی و سلامت را دارم
انشاءا... هر چه ابشان را در جمع مدیران محترم مچددا ملاقات کرده و از حضورشان بهرمند گردیم.
نوشته شده توسط حمید قویدل در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۳۰

خبر بیماری استاد دفتری برای من و تمامی خانواده هلال احمر که افتخار شاگردی این استاد بزرگ را داشته ایم بسیار سنگین و دردناک بود و امیدوارم حال ایشان هرچه سریعتر بهبود یافته و دوباره به تربیت امدادگران هلال احمر مشغول شوند چرا که بدون اغراق می توان ایشان را پدر امداد ایران نامید .
نوشته شده توسط مرتضی مرادی پور در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۳۰

خداوند شفا دهد و ان شا الله به جمع دوستان بازگردند
نوشته شده توسط ahmad reza در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۳۰

ممنون از زحمات این استاد بزرگ در جمعیت هلال احمر وسازمان امداد ونجات.حتما با صحت وسلامت به جمع دانشجویان و دوستان باز می گرداندند.
نوشته شده توسط رضا در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۲۹

امین یا رب العالمین - احسنت به این شاگردان قدر شناس
نوشته شده توسط محمدی در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۲۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: